Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nové knížky: Duhový cirkus Petry Neomillnerové

  vydáno  •  Knihy
  Spisovatelka Petra Neomillnerová ukázala ve své nové knížce Duhový cirkus opět svůj neobyčejný vypravěčský talent. Hlavní hrdinka knihy, předškolačka Mia, je malý rebel se srdcem na dlani, neohrožená objevitelka, která si vždycky ví rady a která nade vše miluje svou rodinu.

  Duhový cirkus napsala Petra Neomillnerová, ilustrace jsou dílem Olgy Frantzové., © Albatros Media a.s.

  Alíkova soutěž s Albatrosem

  Do 20.6.2015 hrajeme o 10 knih Duhový cirkus v Alíkově soutěži. Navíc můžete získat knihu za své bodíky i v Alíkově katalogu dárků.

  Kniha plná nádherných ilustrací Olgy Franzové je navíc doplněna třemi písničkami Petry Neomillnerové, k nimž hudbu složil syn Jaroslava Uhlíře Štěpán. V červnu připravuje Albatros vydání Duhové cirkusu také v Braillově slepeckém písmu.

  Fotogalerie

  Malá Mia není jen tak ledajaká holčička, je z cirkusácké rodiny. Skáče salta, jezdí na poníkovi a dokáže rozveselit každé dítě i dospělé, dokonce i zvířátka. Má spoustu kamarádů a s Péťou odvážně zachrání pudlíka Prince. Mia si ráda zpívá veselé písničky, a kdo chce, může si je zpívat společně s ní; v knize jsou hned tři, s texty a notami Štěpána Uhlíře.

  Ukázku z knihy najdete zde:
  Duhový cirkus, Petra Neomillnerová

  Slavnostní křest knížky proběhl 15. května na veletrhu Svět knihy. Přítomné děti společně s kmotrem Jaroslavem Uhlířem zasypaly knihu duhovou sprchou z lentilek a popřály knize, ať se krásně čte. V průběhu křtu zazněly veselé písničky, které zazpívala vnučka Jaroslava Uhlíře Emilka a jeho syn Štěpán. Doprovodil je bubeník Filip z PORGu.

  Děti mohou znát Petru Neomillnerovou díky úspěšné sérii o Amélii – Amélie a tma, Amélie a barevný svět, na podzim připravuje závěrečný díl Amélie a duchové. Teď přichází s knihou pro nejmenší čtenáře, v níž opět ukázala svůj neobvyklý vypravěčský talent, smysl pro humor a neutajila ani své sklony k uličnictví. Duhový cirkus je knihou, u které se děti pobaví a rodiče nebudou při předčítání trpět. Navíc si společně zazpívají veselé písničky, které si mohou poslechnout na webových stránkách albatrosmedia.cz. Stejně jako v knihách o Amélii nabízí autorka neotřelý pohled a druhý plán příběhu, který ocení i dospělí čtenáři.

   

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!