Alíkovina

Nově na Alíkovi: Kniha desetiletí k poslechu exkluzivně na Alík.cz

vydáno  •  Alík · Co nového u mě! · Volný čas doma · Kultura · Knihy
Mám radost, že ti můžu na webu nabídnout několik novinek. Postupně je představím všechny, dnes začínám novou sekcí Alíkových audio knížek.

Zábava s audio knížkou, © Profimedia.cz

Víš, co je to audio knížka?

Audio knížka je text knihy převedený  na zvuk. Herec čte knihu na mikrofon, vše se zaznamenává a nahrává na zvukový nosič, např. CD. To si pak můžeš koupit v obchodě nebo půjčit v knihovně.

Nové sekce vznikly v Herně. Původní Pohádky se změnily na Pohádky a písničky a najdeš v nich mnoho nového obsahu. Nové jsou Video pohádky, Audio knížky a Písničky, najdeš tu samozřejmě i původní Pohádkové knížky.

Každou novinku a její obsah ti představím zvlášť, dnes vybírám Audio knížky a první z nich, audio knížku Lichožrouti.

Teď máš možnost poslechnout si audio knihu přímo na webu Alík.cz. Každý týden pouštím nový díl, v délce přibližně 30-40 minut. Tak si u mě můžeš poslechnout knížku celou, všech 10 dílů. Výhodou audio knihy je, že můžeš poslouchat a zároveň dělat to, co tě baví - stavět modely ze stavebnice, malovat obrázky, cokoliv. Když si audio knížku pustíš v novém okně internetového prohlížeče, můžeš dokonce při poslechu chatovat s kamarády v Klubovně nebo hrát hry v Herně, případně vyřizovat svou poštu.

První knížka, kterou posloucháme jsou Lichožrouti. Knížku báječně namluvila paní Barbora Hrzánová a bude tě hodně bavit. 

Alíkova lichožroutí soutěž

Do 8.12.2012 hrajeme o první sadu 3 Hihlíků s originálními podkolenkami. Poslechni si první díl audioknihy a zodpověz správně soutěžní otázku. Soutěž pokračuje s každým dalším dílem. Ten, kdo se přihlásí hned v prvním kole, může se zúčastnit všech 10 slosování.

Lichožrout Hihlík

Lichožrout Hihlík

Tak schválně: Je to nejobratnější lupič všech dob a dosud nikdy nebyl dopaden. Možná se i tobě včera ztratila ponožka. Kdo za to může? Lichožrout! Záhadný tvor, který z párů ponožek dělá licháče.

Kniha Lichožrouti byla podle ankety sdružením Litera vyhlášena českou knihou desetiletí pro děti.

Za možnost poslechnout si audio knihu  Lichožrouti děkuji vydavatelství Paseka, autorům knížky Pavlovi Šrutovi a Galině Miklínové a mé díky patří i paní Barboře Hrzánové.

Příjemnou zábavu přeje
Alík


PS

Pokud při poslechu zjistíš, že nevydržíš čekat týden na další díl, můžeš si knihu, audioknihu nebo Hihlíka koupit zde:

Autor: (12 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (9)

Příspěvek z 14. prosince 2012 v 10:06.
panglaq v něm napsal:

Reakce na 09n:

Nám Lichožrouty hráli ve školím divadle...

Příspěvek z 12. prosince 2012 v 7:33.
09n v něm napsala:

09n

Ujdou.

Příspěvek z 12. prosince 2012 v 7:31.
09n v něm napsala:

09n

Já je nemám ale chtěla bych je.Bouhžel je nemůžu sehnat.