Alíkovina

Novinářem na vlastní kůži

vydáno  v 4:15

Přáli jste si někdy vyzkoušet práci novináře? Zajímá vás, jak funguje nahrávací studio? Pokud ano, tento článek je právě pro vás.

Ve stanu Dětské tiskové agentury na pražské Bambiriádě., © Radkaa

Před rokem jsem narazila na malé letáčky visící na sloupech v okolí mého domova. Oznamovaly, že Dětská tisková agentura hledá nové posily pro svůj tým dětských novinářů. Nabídka mě ihned zaujala, jelikož jsem již delší dobu zkoušela psát různé články a povídky pro různé weby, a tak jsem se rozhodla to vyzkoušet. Navštívila jsem tedy budovu DTA na Praze 4 v Michli.

Uvítal mě pan Slávek Hrzal a dvě přátelsky vyhlížející dívky mého věku. Ochotně mě provedli prostory klubovny rádia, ukázali mi zasedací a počítačovou místnost, nakonec mne seznámili i se svým nahrávacím studiem. Právě studio mě nejvíce zaujalo. Skládalo se ze dvou místností, stěny byly obloženy kartony od vajíček, aby nevznikala ozvěna, na stole se nacházela zvukařská technika a magnetofon. K mému potěšení mi bylo oznámeno, že si práci ve studiu bude možné vyzkoušet ještě tentýž den.

Dívky se mě ujaly a nahrály se mnou rozhovor, ve kterém mi dávaly různé otázky, a následně mě uvítaly jako nového člena Klubu Domino.

Začala jsem klub navštěvovat pravidelně, s ostatními členy jsem se spřátelila, a časem jsem se odhodlala i pro psaní vlastních článků.

Myslím si, že je to úžasná příležitost pro všechny, kteří chtějí zviditelnit svůj talent pro psaní, i pro ty, kteří o kariéře novináře uvažují. Doufám, že se stejně jako já odhodláte a přijdete si práci novináře vyzkoušet na vlastní kůži.

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (3)

Příspěvek z 16. října 2017 ve 22:16.
AnezkaB v něm napsala:

Tak to je fajn. Nevěděla jsem že vůbec něco takového jde vyzkoušet.
Ale jinak bych novinářem být nechtěla.

Příspěvek z 14. října 2017 v 19:33.
šipín v něm napsal:

já jo

Příspěvek z 9. října 2017 v 15:38.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

To je hezký, ale novinářkou bych být nechtěla