Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Novinářem na vlastní kůži

  vydáno

  Přáli jste si někdy vyzkoušet práci novináře? Zajímá vás, jak funguje nahrávací studio? Pokud ano, tento článek je právě pro vás.

  Ve stanu Dětské tiskové agentury na pražské Bambiriádě., © Radkaa

  Před rokem jsem narazila na malé letáčky visící na sloupech v okolí mého domova. Oznamovaly, že Dětská tisková agentura hledá nové posily pro svůj tým dětských novinářů. Nabídka mě ihned zaujala, jelikož jsem již delší dobu zkoušela psát různé články a povídky pro různé weby, a tak jsem se rozhodla to vyzkoušet. Navštívila jsem tedy budovu DTA na Praze 4 v Michli.

  Uvítal mě pan Slávek Hrzal a dvě přátelsky vyhlížející dívky mého věku. Ochotně mě provedli prostory klubovny rádia, ukázali mi zasedací a počítačovou místnost, nakonec mne seznámili i se svým nahrávacím studiem. Právě studio mě nejvíce zaujalo. Skládalo se ze dvou místností, stěny byly obloženy kartony od vajíček, aby nevznikala ozvěna, na stole se nacházela zvukařská technika a magnetofon. K mému potěšení mi bylo oznámeno, že si práci ve studiu bude možné vyzkoušet ještě tentýž den.

  Dívky se mě ujaly a nahrály se mnou rozhovor, ve kterém mi dávaly různé otázky, a následně mě uvítaly jako nového člena Klubu Domino.

  Začala jsem klub navštěvovat pravidelně, s ostatními členy jsem se spřátelila, a časem jsem se odhodlala i pro psaní vlastních článků.

  Myslím si, že je to úžasná příležitost pro všechny, kteří chtějí zviditelnit svůj talent pro psaní, i pro ty, kteří o kariéře novináře uvažují. Doufám, že se stejně jako já odhodláte a přijdete si práci novináře vyzkoušet na vlastní kůži.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 16. října 2017 ve 22:16.
  AnezkaB v něm napsala:

  Tak to je fajn. Nevěděla jsem že vůbec něco takového jde vyzkoušet.
  Ale jinak bych novinářem být nechtěla.

  Příspěvek z 14. října 2017 v 19:33.
  šipín v něm napsal:

  já jo

  Příspěvek z 9. října 2017 v 15:38.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  To je hezký, ale novinářkou bych být nechtěla