Alíkovina

Nový film od J. K. Rowlingové!

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
Nejedná se o žádné pokračování, jelikož knížka Fantastická zvířata a kde je najít byla napsána hodně dávno.

Nejedná se o žádné pokračování, jelikož knížka Fantastická zvířata a kde je najít, byla napsána hodně dávno.

Než mladý Harry Potter poprvé mávl hůlkou. Mlok Scamander, který je autorem této učebnice a je také velice známý odborník na magické tvory všech druhů a velikostí. Mlok se v tomto filmu vypraví do velice známého New Yourku, protože i zde se dá najít několik tvorů, které by měli být zdokumentováni.

Trochu jiná knížka, jak již bylo zmíněno, knížka Fantastická zvířata a kde je najít je UČEBNICE, takže v ní nehledejte žádné romány, příběhy, které byly v knížkách o mladém čarodějovi. Stará dobrá atmosféra. Za kameru Fantastických zvířat se postavil David Yates a asi byste jen těžko hledali někoho vhodnějšího. Yates totiž dohlížel na poslední čtyři filmy o Harrym Potterovi. Začal u Fénixova řadu, pokračoval přes Prince dvojí krve a natočil i oba díly Relikvií smrti. Příběhy z Bradavic má tedy bez problémů zmáknuté a navíc s Potterem a jeho partou pracoval v době, kdy už to nebyla usoplená děcka, ale zatraceně nebezpeční čarodějové a kouzelníci. A ti nás baví podstatně víc. Nové postavy Harry Potter a jeho kamarádi se tedy ve filmu neobjeví (ptáte se stále proč? No protože je to netočeno před 70 lety, než se Harry narodil!)

Rozhoduje se o tom, že se ale pár známých postav ve filmu objeví, ale jejich oznámení si zatím tvůrci šetří. Hlavní hvězdou bude Brit Eddie Redmayne, který před pár měsíci vyhrál Oscara za drama Teorie všeho, v němž si střihl roli Stephena Hawkinga. Žádná velká hvězda, ale dobrý herec, a to je možná důležitější. Známější obličej pak filmu propůjčí Colin Farrell, který dostal roli čaroděje Gravese, jehož Mlok Scamander potká při svém putování v New Yorku.

Určitě tam budou ještě další postavy, ale tohle jsou zatím ty nejdůležitější! Kdy se na film budeme moct podívat? Fantastická zvířata se právě začala natáčet v britských studiích Leavesden, v kinech je pak uvidíme 17. listopadu 2016. Těšíte se na ně, nebo už vás Potterovský svět záhadně omrzel?

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!