Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nový začátek 2

  vydáno

  Budu popisovat druhou část mého života. Jak jsem psala v první části, tak jak jsem zůstala u tety a strejdy, tak toho pro mě tolik udělali, že bych to chtěla někde napsat. Proto to píšu pro Vás.

  Léto u tety a strejdy , © kokoskoko

  Jsem ráda, že je mám. Měla jsem hodně špatné zuby, hned mě objednali k jejich zubní lékařce, strašně jsem se bála. S paní zubařkou jsem se tak postupně seznamovala, že jsem jí začala mít ráda. A co bylo ze všeho nejhezčí, to, že teta přišla ke mě a chytla mi ruku, abych to zvládla. A já jsem si uvědomila tolik věcí, že mi rodiče zkazili život.

  Díky tetě, strejdovi a sestřenici jsem dokázala tolik věcí, že jsem i zjistila, co mě baví.
  Baví mě vařit, fotit, uklízet, tvořit videa a dělat druhým lidem radost.
  Ano, se mnou to taky někdy není jednoduchý, ale my se domluvíme a děláme vše společně.

  Například, když jsem se strejdou vařila. S tetou jsme dělali tvarohové plněné knedlíky. Se sestřenicí puding. Každý mi dal něco. Strejda mě učil fyziku, protože to uměl skvěle vysvětlit. Teta český jazyk, protože ho umí hodně dobře. Sestřenice anglický jazyk, protože umí dobře anglicky.
  Ale rodiče mi nedali nic. Jen lekci do života, buďte s lidmi, co Vás mají rádi, a nebuďte s lidmi, co Vás jen využívají.

  První část článku: www.alik.cz/a/novy-zacatek

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (15)

  Příspěvek z 12. ledna 2019 ve 12:08.
  al-maty v něm napsal:

  dennisvet: To, že ve spoustě dalších rodinách je situace podobná či ještě horší, přece není žádný argument. Nelze se divit, že autorka nechce vyrůstat v takové rodině, jak ji popisuje a nechápu, jak to souvisí s tím, že někteří jsou na tom ještě hůř.

  Příspěvek z 9. ledna 2019 ve 23:06.
  dennisvet v něm napsala:

  Mám zkušenosti z více rodin, mám s čím porovnávat.

  Příspěvek z 9. ledna 2019 v 19:41.
  al-maty v něm napsal:

  FriedKitten: Já si myslím, že dát život dítěti, o které se rodič neumí postarat, není žádný dar, ale spíše nezodpovědnost a sobectví. Nevidím důvod, proč by mělo dítě k takovému rodiči pociťovat vděk.

  Autorka článku uvedla dost podrobných informací, jak to u nich doma asi vypadalo-matka nepracuje, rodiče mají sedm dětí, které nemůžou pořádně ani finančně zabezpečit, pouze jejich prostřednictvím parazitují na sociálním systému, dále psala, že po ní rodiče chtěli, aby nastoupila z 8. třídy rovnou do zaměstnání.

  Já si myslím, že v tomto případě není ani o čem diskutovat, v takové rodině by nechtěl vyrůstat asi nikdo.

  dennisvet: Nevím, proč se snažíš za každou cenu relativizovat problémy druhých lidí. Ty by jsi snad chtěla být potomkem takových rodičů?