Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nuda v říši faraonů? Nikdy!

  vydáno  •  Cestování · Čtenáři píší Alíkoviny · Zahraničí
  Možná, že některé děti si myslí, že památky v Egyptě jsou jen nuda a jenom hloupé pomalované stěny. Ale to není pravda. Já jsem si taky dřív říkal, že to bude blbost. Ale když jsem dojel k památkám, najednou se mi vybavil svět před třemi tisíci lety. Obrovské sloupy, hyeroglify, svatyně a jiné věci mě naprosto šokovaly!

  Egypt - Ruiny velkolepého chrámu v Karnaku - Fascinující dědictví našich předků, © Martina Švancarová

  Plavba po Nilu
  Jestli budete chtít vidět památky, musíte plout lodí po posvátné řece Nil. Když plujete, tak vidíte svět, který je pro nás úplně jiný - děti tam nahání kozy a jsou rády z každé korunky. Domy jsou tam zastaralé a jen tak tak že nespadnou. Je to zkrátka jiný svět.

  Chrámy a hrobky
  Když jsem byl v Egyptě, tak jsem navštívil chrámy Phiele, Kom-Ombo, Edfu, Luxor a Karnak. Všechny tyto chrámy byly velmi zajímavé, ale najednou druhý den nám průvodkyně řekla, že pojedeme do Údolí králů - pohřebiště vládců. Jakmile jsem vešel do první hrobky, neštačil jsem kulit oči - po stěnách krásné barvy a znaky, byla to prostě nádhera. Vše bylo kompletně zachované.

  Navštivte proto Egypt a nakonec se vám to bude moc líbit!

  Vizitka autora článku na Alíkovi phutyra

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (17)

  Příspěvek z 1. ledna 2009 v 18:28.
  Bloody_Orashi v něm napsal:

  V Egyptě je to krásný...

  Byla sem v Egyptě minulý rok (2008 26) o prázdninách a moc se mi tam líbilo. Když jsme jeli na výlet do Luxoru tak nám průvodkyně říkala hodně zajímavé věci. Plavili jsme se po Nilu, krokodýli naštěstí žádní :D Na břehu se na nás navalila kupa obchodníků, no děs :D Pak jsme jeli do Údolí králů, tam se mi asi líbilo nejvíc. Navštívili jsme hrobky některých faraonů. Řeknu vám, tam je horko, nedýchatelno, aspoň 60 stupňů, ale za tu krásu to stojí. Barvy jsou zachovalé. Krása :) Egypt je jedna z nejkrásnějších zemí, teda alespoň pro mě.

  Příspěvek z 9. listopadu 2008 v 16:34.
  lasao v něm napsal:

  egypt

  já jsem byla v egyptě když my bylo 18 let ted už mi je 23 let tak se už o egypt nezabívám1

  Meritaton v něm napsal:

  Meritaton

  Ahoj!   Moje přání je se stát ARCHEOLOGEM,, chtělabych  pracovat v Egyptě,, na vykopávkách ......... řeklabych že egyptané nebyli tak hloupí,, ale naopak docela CHYTRI!!!!!!  Když si představíte že museli nosit tunové kvádry,,