Alíkovina

O knížkách Kluci, holky a Stodůlky

vydáno  •  Knihy · Čtenáři píší Alíkoviny
Obě knížky se výborně čtou a doporučuji je pro děti od osmi let.

Ráda bych Vás seznámila s knížkami Kluci, holky a Stodůlky. Na začátek bych uvedla pár základních údajů:

  • 1.díl: Rok vydání 1986, autorkou je Eva Bernadinová, ilustrace Alena Ladová
  • 2. díl: Rok vydání 1989, autorka i ilustrátorka je stejná.

Obě knížky jsou velmi čtivé. Hlavní hrdinové jsou Honza a Anička, maminka a tatínek Voříškovi. Vše se odehrává v malebné vesničce Stodůlky. Je to klasická česká vesnička.

V prvním díle se seznámíme s Našinci a Příroďáky, oslavíme čarodějnice, budeme přítomni u toho jak Honza se svými kamarády Láďou a Pepíkem oslaví dvanácté narozeniny, napraví zlodějíčka a nastoupí do měšťanky. Budeme i u toho, jak maminka Voříšková musí kvůli Honzově neukázněnosti do školy, jak je Anička bez bot a jaká byla měšťanka dědečka Voříšků.

Dál se dozvíme i to,  že Anička se bojí ráda, příroďáci zase otravují, Honza udělal špatný obchod. Oslavíme Dětský den ve Stodůlkách a ukončíme školní rok. Kniha má 222 stránek.

V druhém díle ukončíme prázdniny, zjistíme,  že učitelka ve Lhotce má miminko Alžbětinku. kterou nosí do školy. Zjistíme, kdo jsou nejlepší kamarádky, kdo nebo co je to vorydou, co se dělá v poustevně, že Honza radí rád, jak maminka Voříšková navštíví teletník, co se děje, když ve Lhotce to zase praská, oslavíme Vánoce a Masopust, karneval. Dokonce i to, jak vypadají zamilované Stodůlky, taneční revue, nové pokojíčky, co je to zelené údolí, kdo jsou to Janci a oslavíme výročí svatby. Kniha má 278 stran.

Obě knihy vřele doporučuji.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (2)

Příspěvek z 16. ledna 2014 v 17:09.
myšáci v něm napsala:

Reakce na valouch:

A líbí já osobně jsem je četla OSMKRÁT25

Příspěvek z 23. prosince 2013 v 11:40.
valouch v něm napsala:

Knihy

to taky čtu