Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  O koťatech (Silvestr)

  vydáno  •  Pohádky

  Z minulého článku už víte, co koťata dělají o Vánocích, ale co dělají, když je Silvestr? To se dozvíte v dnešní pohádce.

  Tradiční pražský ohňostroj sledovaly desetitisíce lidí. (1. ledna 2009), © MAFRA

  Koťata si šla prvně nakoupit věci na chlebíčky, žrádlo a sladkou ochucenou vodu (náhražka za alkoholické pití). Pak šla domů a dala to zatím do špajzky. Následně šla koťata ven na denní procházku. Po denní procházce se vrátila zpátky domů. Tam se vrhla na chystání chlebíčků, moc je to bavilo. Různě si v jejich přípravě pomáhala.

  Když byly chlebíčky hotové, tak nastal večer. To se šla koťata dívat na večerníček, opět byl Pat a Mat, a u toho jedla chlebíčky a brambůrky. Pat a Mat dělali taky chlebíčky, byl to Silvestrovský díl. Koťata u toho smíchy až padala na zem. :-D Pak koukala na různé pořady, třeba na nejlepší trapasy v televizních novinách a na zábavné pořady.

  Pomalu se blížila půlnoc, takže se koťata vydala zase ven. Tam se dívala na ohňostroj na náměstí, ale z dálky, protože jen tak se ho tolik nebála. Byla to moc pěkná podívaná. Blikaly tam různé barvy – červená, modrá, zelená, bílá atd. Někdy v těch světlech byly vidět i různé obrázky, třeba srdce nebo rok 2020. Až na to práskání se ohňostroj koťatům moc líbil.

  Každý z devíti obrazů pražského ohňostroje trval přesně 99 sekund. (1. ledna 2009), © Dalibor Puchta

  Po něm si popřála šťastný nový rok 2020. Pak šla koťata opět domů, sousedi tam ještě pouštěli ohňostroj, takže koťata sledovala i jejich ohňostroj, pojídala chlebíčky a dala si k tomu tu sladkou ochucenou vodu, také si ještě na chvíli pustila TV. Když sousedi přestali pouštět ohňostroj, tak šla koťata spát.

  To je vše.

  A všem přeji šťastný >X<- nový rok 2020 a mnoho úspěchů v tom následujícím roce. ;-)

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 4. ledna 2020 ve 21:14.
  paratko2323 v něm napsala:

  Hezké. 5 tlapiček!(8:o)

  Příspěvek z 31. prosince 2019 v 19:01.
  kajaz v něm napsala:

  @JáJá1 děkuji R^

  Příspěvek z 31. prosince 2019 v 8:52.
  JáJá1 v něm napsal:

  Pěkný článek 5 tlapek.:-)