Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  O našem pejskovi aneb co obnáší mít pejska

  vydáno  •  mazlíčci
  Dnes vám povím o našem pejskovi Barynovi. Je to štěně labradorského retrívra. Máme ho jen krátce. Lze dodat, že je strašně roztomilý! Možná vám některé mé zkušenosti poradí, jestli byste se dokázali o svého postarat. Přeji hodně zábavy!

  Barynek se narodil na začátku května v jeden velmi pěkný den spolu se sedmi sourozenci. Naše rodina dlouho uvažovala o koupi pejska, jenže jsme s tím neměli žádné zkušenosti. Jednou jsme ale našli na jednom webu inzerát na ty nejroztomilejší labradorčátka, a my se po dlouhém dohadování rozhodli: zavolali jsme.

  Přišli jsme, a protože jsme byli první, mohli jsme si vybrat. Vybrali jsme si toho s šedým obojkem, a znamínkem na oušku, tak ho vždy poznáme. Po dovolené jsme si ho vyzvedli. Každý den jsme s ním chodili na procházky, koupali ho, hráli si s ním, no prostě všechno. Nakoupili jsme hromadu psích příruček a podle nich Barynka cvičili. Později jsme začali chodit na cvičák. Ze začátku mu to nešlo, byl velmi hiperaktivní, pak se ale zklidnil a začal poslouchat.

  Bary je velmi společenský, chytrý a roztomilý pes, proto když s ním jdeme na procházku, zastaví nás o pochování či pohlazení. Bary se ale nerad mazlí, to jen u svých páníčků. Pokud mu chcete udělat radost, jedině jídlem. Bary ale nemá jen pozitiva. Jako první bych vás měla upozornit, že pokud jíte, na chvíli přestaňte.

  Bary, když jde na procházku, žere cizí hovínka a mnoho dalších hnusnějších věcí. To pak mu zapáchá z tlamy, tak mu musím vyčistit zoubky. Fuj, když mě pak olízne! Pak taky jsme museli pohřbít několik máminých bot. Na zahradě nám také poničil trampolínu. Co ale bylo nejdražší, když nám překousal kabel od televize! To jsme se na ni chvíli nemohli dívat, tenkrát byli rodiče pekelně naštvaní. Naštěstí to ale zpravili.

  Tak, a teď moje disciplína: co už Bary umí: Bary se rychle učí, třetí den, co u nás byl už se naučil sedni. Umí také například ke mně, zůstaň. Jeho nejoblíbenějším psím kusem je pac. Nejdřív mu to moc nešlo, ale teď by pořád dával pac. To tak vždy zvedá packu, jakože chce pac. Teď ho učím toč se a nahoru tlapky, to občas splní. Co ho ale nemůžeme naučit, je lehni. Občas to udělá, občas ne. No doufám, že se to brzy naučí.

  Pokud si chcete pořídit pejska, určitě do toho jděte, je to nejlepší dárek ze všech, pes vám dá dobrou náladu, budete díky němu více venku. Určitě ale počítejte s hromadou zničených věcí, s hovínky na zahradě a se spoustu starostí a času.

  Doufám, že se vám můj článek líbil! Tak zase někdy příště!

  Autorka: (13 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Fandíček18 v něm napsal:

  Alfa_Beta: Máš pravdu krásný článek

  Příspěvek z 3. listopadu 2017 v 16:27.
  Alfa_Beta v něm napsala:

  Moc krásný článek, taky bych chtěla pejska;-);-);-);-);-)

  Modralka v něm napsala:

  Reakce na šťěnátko2015:

  To znám 26,. stačí ale jeden pohled, a už jsem jeho (je to kluk)