Alíkovina

O prázdninách budu nejspíš trčet na chatě

vydáno  •  Cestování
Kam pojedete na prázdniny? Já pojedu na chalupu na Moravu. Někdo z vás si asi řekne, že je to hodně velká nuda být celé prázdniny na chalupě a jenom se válet v zatuchlé chatě a koukat do rozkvetlé louky. Ano, někdo je opravdu schopen si tohle říct, jelikož má asi v plánu něco jiného, než být jenom na venkově. Třeba jedete na tábor, na dovolenou za koňmi a nebo dokonce k moři.

Chaty najdete v Posázaví i na velmi špatně přístupných místech., © Radkaa

Taky bych chtěla k moři, ale nikomu u nás doma se nechce. V první chvíli jsem svoje rodiče proklínala za to, že nejedeme nikam a budeme trčet na chalupě. A říkala jsem si to samé, co většina z vás - že to bude nuda. Ale když jsem si jednou povídala s kamarádkou, tak mi došlo, jaké mám vlastně štěstí, že jedu na chalupu, jelikož mi vyprávěla, jaké prázdniny bude mít ona.

Její mamka má brigádu v jednom hotelu. Moje kamarádka jí tam musí každý den chodit pomáhat uklízet. Když jí zrovna nepomáhá ve vedlejším zaměstnání, hlídá svoji "zlobivou" sestru a nudí se zavřená doma. Bylo mi jí v tu chvíli líto, ale říkala, že alespoň na jeden týden pojedou na Moravu za známými na návštěvu. Ale koho by to bavilo? Na návštěvy o prázdninách?

Tímhle jsem vám jenom chtěla říct, abyste byli rádi za to, co máte, jelikož jsou i takové děti, které jsou celé prázdniny jenom doma a můžou si nechat o nějaké Moravě a rozkvetlé louce se zatuchlou chaloupu jenom zdát. A třeba i když se vám stalo to, co mé kamarádce, nebuďte smutní. Pár chvilek na ty hezké prázdniny se vždycky najde.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (28)

Příspěvek z 9. srpna 2010 ve 14:42.
StrangeAnne v něm napsal:

Já sice byla u moře...

..ale být jsem tam nechtěla. Ono tam být s někým kdo není... hodný prostě není to nejlepší když víte, že ten Vám nejblišší akorát tak pracuje a když už je doma, tak uklízí co nestíhá přes týden. Zbytek prázdnin jinak trávíme stylem- práce doma nebo práce u známích na chalupě. Tak že žádná sláva. Ale co. mohla bych mít i horší prázdniny, ne?

Příspěvek z 2. srpna 2010 v 16:33.
NikkyT v něm napsal:

=D

Njn..já na chatě trčela 2 tejdny a konečně sem dom.Bože 14 dní v kuse furt jenom srodičema 100 kiláků od domova compu telky a hlavně kámošů... X( děs

Příspěvek z 27. července 2010 v 17:05.
vercacka v něm napsala:

neznam

Vubec to neznam na chatach! 25