Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  O prázdninách budu nejspíš trčet na chatě

  vydáno  •  Cestování · Prázdniny
  Kam pojedete na prázdniny? Já pojedu na chalupu na Moravu. Někdo z vás si asi řekne, že je to hodně velká nuda být celé prázdniny na chalupě a jenom se válet v zatuchlé chatě a koukat do rozkvetlé louky. Ano, někdo je opravdu schopen si tohle říct, jelikož má asi v plánu něco jiného, než být jenom na venkově. Třeba jedete na tábor, na dovolenou za koňmi a nebo dokonce k moři.

  Chaty najdete v Posázaví i na velmi špatně přístupných místech., © Radkaa

  Taky bych chtěla k moři, ale nikomu u nás doma se nechce. V první chvíli jsem svoje rodiče proklínala za to, že nejedeme nikam a budeme trčet na chalupě. A říkala jsem si to samé, co většina z vás - že to bude nuda. Ale když jsem si jednou povídala s kamarádkou, tak mi došlo, jaké mám vlastně štěstí, že jedu na chalupu, jelikož mi vyprávěla, jaké prázdniny bude mít ona.

  Její mamka má brigádu v jednom hotelu. Moje kamarádka jí tam musí každý den chodit pomáhat uklízet. Když jí zrovna nepomáhá ve vedlejším zaměstnání, hlídá svoji "zlobivou" sestru a nudí se zavřená doma. Bylo mi jí v tu chvíli líto, ale říkala, že alespoň na jeden týden pojedou na Moravu za známými na návštěvu. Ale koho by to bavilo? Na návštěvy o prázdninách?

  Tímhle jsem vám jenom chtěla říct, abyste byli rádi za to, co máte, jelikož jsou i takové děti, které jsou celé prázdniny jenom doma a můžou si nechat o nějaké Moravě a rozkvetlé louce se zatuchlou chaloupu jenom zdát. A třeba i když se vám stalo to, co mé kamarádce, nebuďte smutní. Pár chvilek na ty hezké prázdniny se vždycky najde.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (28)

  Příspěvek z 9. srpna 2010 ve 14:42.
  StrangeAnne v něm napsal:

  Já sice byla u moře...

  ..ale být jsem tam nechtěla. Ono tam být s někým kdo není... hodný prostě není to nejlepší když víte, že ten Vám nejblišší akorát tak pracuje a když už je doma, tak uklízí co nestíhá přes týden. Zbytek prázdnin jinak trávíme stylem- práce doma nebo práce u známích na chalupě. Tak že žádná sláva. Ale co. mohla bych mít i horší prázdniny, ne?

  Příspěvek z 2. srpna 2010 v 16:33.
  NikkyT v něm napsal:

  =D

  Njn..já na chatě trčela 2 tejdny a konečně sem dom.Bože 14 dní v kuse furt jenom srodičema 100 kiláků od domova compu telky a hlavně kámošů... X( děs

  vercacka v něm napsala:

  neznam

  Vubec to neznam na chatach! 25