Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  O rackovi a kočce, která ho naučila létat

  vydáno  •  Zvířata · Pohádky

  Povídání o pohádce, která je nejen jako audiokniha a podle mě moc povedená.

  Hezká kočička, © ThomasWolter

  Změnila jsem názor. Lépe řečeno trošku pozměnila. A to na audioknihy. To však neznamená, že bych je upřednostnila před knihami tzv. do ruky. Ani náhodou. Nicméně například „O rackovi a kočce, která ho naučila létat“ patří zcela jistě mezi příběhy, které opravdu můžu doporučit. Jedná se o to, že jistý racek se chystá už brzy snést vajíčko. Ovšem nějak se nepočítalo s tím, jaká katastrofa se udála. Racek byl v moři, když se do něj vylila nafta. Samozřejmě to odnesl úplně v nejhorším možném způsobu. Z posledních sil doletěl k domu, kde se vyhříval velký tlustý černý kocour jménem Zorbas.

  Na to, že se jednalo o dravce, tak Zorbas neměl v absolutním úmyslu racka sníst. Racek byl na pokraji svých sil a prozradil Zorbasovi, že už to nezvládne. Zorbas se polekal a chtěl racka za každou cenu zachránit. Racek na něm vymámil slib, že až snese vajíčko, že ho Zorbas nesní a postará se o její mládě. Zorbas to beze všeho slíbil a myslel to vážně. Mezitím však utíkal pro pomoc. Když se vrátil s dalšími moudrými kočkami, bylo už pozdě. Vajíčko tam však bylo. Zorbas se tedy rozhodl, že slib splní, co to stojí. Nebylo to však nic lehkého.

  Musel ho zahřívat a hlídat. Navíc ho otravovaly dvě cizí a zlé kočky, které se mu stále posmívaly. Navíc chtěli uzmout i vajíčko, ale Zorbas ho nedal. Až jednoho dne se z vajíčka vyklubalo pěkné mládě a hned na Zorbase pípalo mami. Tomu bylo jasné, že teprve nyní začíná opravdová dřina. Mláděti dali jméno Afortunada, nicméně to trvalo chvilku, než zjistili, že je to holka. Zorbas ji musel hlídat před těmi dvěma kočkami. Jednou ji už málem měly, ale Zorbas zasáhl. Přitlačil jim packami hlavy k zemi a vymohl si, že mládě nechají na pokoji, jinak s nimi zatočí. Ovšem Afortunadě popletla hlavu opice.

  Ta jí řekla, že se o ni kočky tak starají, aby ji vykrmily a mohly potom sníst. Afortunada se s tím svěřila Zorbasovi, ale ten jí to vymluvil s tím, že ji mají všichni rádi. A také to byla pravda. Jenže přišlo ještě něco o dost horšího. Zorbas musel naučit Afortunadu létat. Pro kočku nemyslitelná věc. Kočka nemá křídla a ani neví, jak se to dělá. Zorbasovi přátelé četli knihy s návody, jak na to, ale v podstatě kočky nenašly nic. Nyní stála otázka, co budou dělat. Zorbase napadla jediná věc, pro kočky absolutní tabu, a to oslovit člověka lidskou řečí.

  Opravdu moc hezká pohádka, podle mě by se to dětem mohlo líbit. Nikomu to nevnucuju, každý si může utvořit vlastní názor.

  Související Alíkovina:

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 28. dubna 2020 v 9:37.
  jenetka v něm napsal:

  Děkuji za pochvaly.

  Příspěvek z 26. března 2020 v 8:13.
  Micicin v něm napsal:

  Díky za tip R^ Mamka už mi knížku objednala v antikvariátě, takže zkusím tištěnou verzi.

  Příspěvek z 24. března 2020 v 16:18.
  007mary v něm napsal:

  Pěkný článek 5 tlapek 🐾🐾🐾🐾🐾