Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  O vánocích na Kanárech, proč ne?

  vydáno  •  Volný čas venku
  S mojí rodinou trávíme vánoce trochu jinak než ostatní. Tento a minulý rok jsme byli o vánocích na Kanárských ostrovech.

  Kanárské ostrovy se nacházejí západně od Afriky, ale jsou součástí Evropy. Přesněji Španělska, takže se tam mluví španělsky. Všude v turistických městech a velkých obchodech se domluvíte anglicky, ale v malých městečkách, kde se turisté moc neukážou, se anglicky moc nedomluvíte.

  Mezi kanárské ostrovy patří: Tenerife, Gran canaria, Lanzarote a další menší ostrovy. Tento rok jsme se vydali na ostrov Gran Canaria. Letěli jsme přímým letem, který trval 5 a půl hodiny, ale rozhodně to stálo za to. Ostrov byl krásný jak z letadla, tak dole z auta (půjčili jsme si z půjčovny aut). Celé Kanáry jsou sopečné ostrovy. Všude jsou hory, které jsou pozůstatkem lávy. Je to prostě nádhera.

  No a na Gran Canaria jsou i písečné duny, které jsou přiváté z Afriky. Na nich je to teprve zábava. Můžete z nich dolů válet sudy, nebo dělat kotouly, nebo se po nich sklouzávat jako na lyžích a také si můžete vyzkoušet, jak je těžké putování v písečných dunách pro ty, co jsou ztraceni v poušti a zjistíte, že je to vážně nepříjemné, když všude létá písek a někdy se do něj zaboříte a musí to být velmi namáhavé bez pití. No, tak to je něco málo k písečným dunám na Gran Canarii.

  Teď se přesuneme k minulým vánocům, trávili jsme je na ostrově Tenerife. Na něm se nachází nejvyšší hora Španělska a to je El Teide, což je vlastně sopka. I když je u oceánu 27 stupňů, tak na vrcholku El Teide je i trochu sněhu.

  Tenerife je také známé druhou největší papouščí zoo na světě. Jmenuje se Loro Park a také nejlepším aquaparkem na světě a to je Siam Park. Oba dva parky doporučuji.

  Nejspíš jediná nevýhoda Kanárů je, že je sem celkem dlouhý let a že se nachází v Atlantském oceánu, který není nejteplejší. Ale jinak Kanárské ostrovy strašně moc doporučuji navštívit, určitě nebudete litovat.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 1. února 2016 v 19:36.
  Lucanacana v něm napsala:

  Reakce na Preman:

  Děkuji25

  Příspěvek z 31. ledna 2016 v 5:23.
  Preman v něm napsal:

  pěkný článek