Alíkovina

OBRAZEM: Bambiriáda 2013 popatnácté baví všechny generace

vydáno  •  Volný čas venku
Navzdory nepřízni počasí Bambiriáda 2013 baví tento víkend všechny generace. V duchu motta Dětsví v proměnách času si děti hrají s hračkami svých prarodičů.

Bambiriáda 2013, přes nepřízeň počasí Bambiriráda baví návštěvníky všech generací, © Mafra

Bambiriáda 2013

Jubilejní, 15. Bambiriádu, můžete navštívit v některém ze 17 areálů rozmístěných ve všech krajích České republiky.

Vstup na akci je zdarma. Vstupenka umožňuje v rámci akce navštívit za zvýhodněných podmínek některá muzea a další kulturní památky.

Bambiriáda se koná do 26. května 2013. Délka akce se může v jednotlivých městech lišit. Aktuální informace o místě a datu konání ve "vašem" městě najdete na webu www.bambiriada.cz.

Konkrétně ji najdete v těchto městech:

Blansko, České Budějovice, Český Těšín, Humpolec, Cheb, Chrudim, Ivančice, Kyjov, Liberec, Náchod, Ostrava, Plzeň, Praha, Rychnov nad Kněžnou, Šumperk, Třinec, Zlín.

Letošní patnáctá Bambiriáda je netradiční výpravou  do historie dětských her a dětství vůbec.

Na kluky a děvčata čekají kratochvíle, které možná znají jen z vyprávění a starých obrázků: cvrnkání kuliček, lukostřelba, chůze na chůdách, jízda na koloběžce, skákání panáka či gumy, vyndávání ježka z klece, hraní blech, mikáda či drápků. Chybět nebude ani výstava historických hraček a školních pomůcek. Kvůli pouštění lodiček z kůry na Vítězném náměstí dokonce vznikl nový umělý potok.

Ochutnávku toho, co vás na letošní Bambiriádě čeká si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Fotogalerie

Autor: