Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  OBRAZEM: „Devítkový“ pražský ohňostroj sledovaly desetitisíce lidí

  vydáno  •  Volný čas venku
  Praha již tradičně přivítala nový rok slavnostním ohňostrojem odpáleným z Letné. Podívanou, která se nesla v "devítkovém" duchu a trvala symbolických 999 vteřin, sledovaly desetitisíce lidí.

  Tradiční pražský ohňostroj sledovaly desetitisíce lidí. (1. ledna 2009), © MAFRA

  Diváci přišli i přes mrazivé počasí a ohňostroj pozorovali především z Mánesova a Čechova mostu, Klárova, z vltavských nábřeží, ale i kopců včetně Vítkova, z Riegrových sadů a ze střech domů.

  Efektní podívaná s názvem Devět obrazů, které reprezentují Francii, Itálii, Německo, Španělsko, Portugalsko, Jihoafrickou republiku, Japonsko, Kanadu a Mexiko, byla viditelná z několika kilometrů. Každý z devíti obrazů trval přesně 99 sekund. Ohňostroj odstartovala 19sekundová předehra a zakončilo 89vteřinové finále v českém duchu.

  Pražský novoroční ohňostroj na Letné.Celkem čtyřikrát se nad Prahou rozzářila trikolora. Poprvé ta česká, pak italská v zeleno-bílo-červené barvě, francouzská v modro-bílo-červené a nakonec opět česká, připomínající, že Česká republika převzala s příchodem nového roku předsednictví v Evropské unii. Závěr patřil zlatostříbrné barvě brokátu. Světelný rej doprovázely mocné zvukové efekty. Další světlice hvízdaly či prskaly.

  I když pořadatelé návštěvníky upozorňovali, aby se dostavili s dostatečným časovým předstihem, většina lidí, z nichž někteří měli s sebou i kočárky či psy, přicházela na poslední chvíli. Zcela zaplněny byly přístupové cesty, včetně Pařížské ulice a okolí Rudolfina. V metru na stanici Staroměstská se davy lidí nemohly vejít na eskalátory.

  Obří magické představení stálo podobně jako loni hlavní město 1,5 milionu korun. V roce 2007 bylo o čtvrtinu levnější. Přímý přenos ohňostroje mohli zájemci sledovat na webovém portálu hlavního města - www.praha.eu. Tam jim bude k dispozici i jeho záznam.

  Pražský novoroční ohňostroj na Letné.

  Na dvou místech pod letenským kyvadlem se po skončení ohňostroje krátce vzňal porost. Příčinou byla podle mluvčího hasičů zábavní pyrotechnika, nikomu se nic nestalo a hasiči oheň rychle uhasili.

  Převzato ze serveru iDNES.cz

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (21)

  Příspěvek z 23. ledna 2009 v 19:08.
  Gabča555 v něm napsal:

  Reakce na Irminka02:

  fakt supr

  Příspěvek z 23. ledna 2009 v 19:07.
  Gabča555 v něm napsal:

  ohnostroj

  je fakt peknej ale nikdy nerikejte "tohle je muj nejkrasnejsi den v mem zivot"
  raci vzdy reknete "tohle je muj nejkrasnejsny okamzik v tomhle dnu"  papa gabinka416

  Příspěvek z 5. ledna 2009 ve 12:53.
  Soňčas v něm napsal:

  ohnostroj

  měli ale fakt hezkej i my ale i vy pražáci měli ale fakt hezkej i my ale i vy pražáci měli ale fakt hezkej i my ale i vy pražáci měli ale fakt hezkej i my ale i vy pražáci měli ale fakt hezkej i my ale i vy pražáci měli ale fakt hezkej i my ale i vy pražáci měli ale fakt hezkej i my ale i vy pražáci měli ale fakt hezkej i my ale i vy pražáci7