Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  OBRAZEM: Doba ledová 4 – Země v pohybu

  vydáno  •  Kultura · Filmy
  V novém díle Doby ledové, který nese podtitul Země v pohybu, má Scrattovo pronásledování žaludu nesmírné následky. Dojde k pohybu kontinentů, který způsobí nemilé dobrodružství Mannyho, Diega a Sida. Uprostřed těchto otřesných událostí se Sid znovu setká se svojí mrzoutskou babičkou. Celá skupina narazí na divokou partu mořských pirátů, kteří jsou rozhodnuti, že jim zabrání v návratu domů.

  z filmu Doba ledová 4: Země v pohybu, © Bontonfilm

  Velká soutěž

  Až do 29. července 22:00 můžete soutěžit o spoustu zajímavých cen v rytmu Doby ledové.

  I ve čtvrtém díle ledové série pokračují dobrodružství krysoveveřáka Scrata. Jeho smyslem života se stal vytoužený, ale nepolapitelný žalud. Zatímco Scratova touha po žaludu v prvním díle způsobí dobu ledovou. I v nejnovějším díle je Scrat a jeho předmět zájmu spouštěčem neštěstí: ukořistil vytoužený žalud, uložil ho do země a … náhle se hory začaly trhat, země se otevřela a zemský povrch se roztrhal na sedm kontinentů.

  Kvíz

  Znáte dobře hrdiny příběhu Doba ledová 4? Své znalosti si ověřte v našem kvízu.

  Scrat se propadne do středu země, která prochází masivními zemětřeseními, jež způsobí, že se mamuti Manny, Diego a Sid ocitnou na moři odtrženi od zbytku tlupy, včetně Mannyho milované ženy Ellie a pubertální dcery Broskvičky (ta se narodila v roce 2009 v třetím díle Doba ledová: Úsvit dinosaurů.)

  Nebyla by to ale Doba ledová, kdyby naše kamarády nepotkala velká změna. A to i zmiňovaného Diega, který potká parťačku - a možná něco víc – v šavlozubé tygřici Shiře. Kdo by si v prvním díle pomyslel, že nezávislý Diego se zamiluje, a ještě k tomu do slavné J-Lo!

  Třetím členem trojice hrdinů je lenochod Sid, který má také rodinné problémy, ale zcela jiné povahy. Do života mu nečekaně vstoupí dávno ztracená rodina, včetně matky, otce, bratra a strýčka, který těžce bojuje se základními hygienickými návyky. Navíc za sebou vlečou Sidovu starou babičku, kterou oslovují Babi. Jejich návštěva má jasný cíl – odložit problematickou babičku u Sida a zase potichu zmizet.
  Sid se vždycky chtěl znovu setkat se svojí rodinou, protože měl pocit, že všichni kromě něho někoho mají. A najednou jsou tady. Teda chvíli tu jsou, pak zase ne a jako památku na sebe mu nechají babičku.

  Babi je nečekaný, dodatečný trosečník, kterého spolu s Mannym, Diegem a Sidem smete na ledovci vlna, způsobená Scratovým pohybem kontinentů. Jsou zajati piráty vedenými nebojácným orangutanem Kapitánem Střevem. Má ohromné drápy a nebojí se je používat. Jak hrdě říká, dokáže přeměnit vaše vnitřnosti na vaše “vnějšnosti”. Nikdo s ním nechce mít co do činění.

  Kapitán Střevo je pravým opakem Mannyho, co se představ o rodině týče. Z Mannyho se stal rodinný typ – ženatý s pubertální dcerou a otcovskou zodpovědností vůči svému klanu, do kterého patří i Sid a Diego. Je přesvědčen, že rodina vám dodává sílu. Kapitán Střevo si myslí, že vás brzdí a oslabuje. Ale jeho pirátská posádka je svým způsobem taky jeho rodina.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 12. srpna 2012 ve 22:14.
  včelka220 v něm napsala:

  včelka220

  jo ja sem dobu ledovou 4 nevidela ale podle článku muze bit dobra 16

  Příspěvek z 7. srpna 2012 v 16:48.
  Danka1641 v něm napsala:

  Doba ledová

  Doba ledová je snad nejlepší film, který jsem kdy vyděla. Každý díl znám na zpaměť, ale stejně si je stále pouštím dokola. :-D

  Příspěvek z 27. července 2012 v 9:58.
  A-z045 v něm napsal:

  :-D super

  Nejlepší je Scratt44442626262616161622222121