Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  OBRAZEM: Lorax

  vydáno  •  Kultura · Filmy · Ekologie · Předškolákům · Rodina · Soutěže
  Mohl by svět fungovat bez živé přírody? A jak by to pak kolem nás asi vypadalo? Dvanáctiletý Ted už to ví. Žije v městečku, kde je umělé všechno. Zvířata, kytky i stromy. Podle nálady si můžete dálkovým ovladačem nastavit jarní, letní, podzimní, zimní nebo disco variantu.

  Ted ukazuje Audrey klíčící semínko budoucího stromu., © Bontonfilm

  Komu by se chtělo ven, za vysokou a neprodyšně uzavřenou hradbu města, na jejíž neprůchodnost dohlížejí gorily místního vládce, pana O´Hareho? Zdejší lidé si na to zvykli a většina z nich už dávno zapomněla, jak vypadá opravdová příroda. Nepřijde jim divné, že čerstvý vzduch se prodává v pet lahvích. Prťavý O´Hare je spokojen. Lidem v takovém městě nezbývá nic jiného, než jeho balený vzduch kupovat. Pro jeho kamerový systém pečlivě střeží, aby nikdo za brány města nepronikl.

  Jenže Tedova láska Audrey, coby nevyléčitelná romantická duše, touží po "pravém" stromu. Akční babička Norma chlapci poradí, aby si zašel pro radu k legendami opředenému Jednorázovi. Ten ovšem údajně žije za zdmi města. Ted se poprvé v životě podívá ven, do skutečného světa. Vidí jen smutnou měsíční krajinu plnou pařezů. A na obzoru zvláštní dům. Ten, jak se Ted záhy dozví, patří právě Jednorázovi, podivínskému samotáři.

  Byl to právě on, kdo proměnil kvetoucí krajinu plnou roztomilých, zpívajících a tančících medvídků a zlatých rybek na pustinu a vyhnal z ní jejího mýtického ochránce Loraxe. A na Tedovi bude, aby ji zachránil tím, že vysadí poslední existující sazenici živého stromu a připomene lidem, že vždycky nebylo všechno umělé. Jenže takové chování přímo ohrožuje živobytí pana O´Hareho. A to nemůže zůstat bez odezvy...

  Animovaná 3-D komedie vznikla v tvůrčí dílně Chrise Meledandriho, podobně jako filmový hit Já, padouch. Pro světovou premiéru si tvůrci filmu nevybrali datum 2. března 2012 náhodou. Právě na tento den totiž připadlo 108. výročí narození autora knižní předlohy příběhu. Je jím americký spisovatel a karikaturista Theodor Seuss Geisel, jehož knížky vycházejí pod pseudonymem Dr. Seuss. V našich kinech film Lorax uvidíte od 15. března.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (13)

  Příspěvek z 23. dubna 2012 v 19:01.
  Muffina-chan v něm napsal:

  :)

  Loraxe jsem v kině nestihla tak jsem si ho stáhla anglicky. Upřímně, vážně super film! Mladý Once-ler, totiž-to Jednoráz (strašně divně to v té češtině zní...) je vážně roztomilý! Těším se až to bude v dostání v DVD verzi!

  Příspěvek z 22. dubna 2012 v 16:23.
  Zaneta505 v něm napsal:

  :DDD

  Více akce měně chlupů - Lorax !!! :DDDD21212121212121212121212121212121212121212121[218888888

  Příspěvek z 10. dubna 2012 v 10:28.
  Rose v něm napsala:

  Horton

  Nie je to od rovnakého režiséra ako rozpeávka Horton?