Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  OBRAZEM: Městečko záhad

  vydáno  •  Kultura · Filmy
  Městečko záhad je trochu děsivé, hodně zábavné a vůbec ne normální město. Nový animovaný seriál začíná již tuto sobotu v 9.30 na Disney Channel.

  Městečko záhad, © Disney

  Městečko záhad

  Premiéra 10. listopadu v 9:30 na Disney Channel.

  Dvojčata Mabel a Dipper Pinesovi se na letní prázdniny octnou u svého prastrýce v zapadlém městečku v americkém vnitrozemí. Zlejda Stan, jak mu dvojčata přezdívají, tu provozuje Tajemnou chýši – předraženou atrakci pro turisty, od kterých v ní vybírá přemrštěné vstupné, do jejíhož provozu je zapřáhne. Sourozenci brzy přijdou na to, že to vše je jeden velký podvrh. Pořád se ale nemůžou zbavit pocitu, že s celým městem je něco v nepořádku.

  Dvojčata si začínají na svůj nový dočasný domov pomalu zvykat a zvykají si i na Zlejdu Stana, který se v neustávající touze po penězích chytá každé příležitosti, jak zbohatnout. Diper sice trochu reptá proti nudné práci v Tajemné chýši, zato jeho neustále veselá sestra Mabel doufá, že brzy prožije tu pravou letní lásku.

  Fotogalerie

  Chcete se dozvědět víc o jednotlivých postavách z tohoto výstředního seriálu? Čtěte dál.

  Diper Pines je chytrý kluk, který se už nemůže dočkat, až bude mít období dospívání za sebou. Je to rozený dobrodruh, který nevydrží chvíli sedět v klidu a pořád hledá další a další záhady, které by mohl rozluštit. Všímá si každého detailu, což se mu hodí vždycky, když řeší hlavní záhadu dne. Pro jeho horlivost se mu ale ostatní občas trochu smějou. Na svůj věk je velmi moudrý a odmítá jen tak sedět, když jsou před ním úkoly k rozluštění, kvůli čemuž je často dost neklidný.

  Mabel Pinesová je nadšená optimistka neustále plná energie, která proplouvá životem se svým úsměvem zdobeným rovnátky a přehnaně barevnými pletenými svetry. Její společenská povaha a nebojácnost se velmi hodí Diperovi, když potřebuje pomoct s vyřešením nějaké záhady, i když o tom často ani neví. Mabel žije ve světě dětských příběhů a její snaha o nalezení pravé lásky jí někdy dostane do nepříjemných situací, ze kterých jí musí pomáhat brácha. Navzdory podivnosti Městečka záhad zůstává Mabel tím typem člověka, který vidí sklenici spíše z poloviny plnou, než z poloviny prázdnou.

  Zlejda Stan je mrzutý a lakomý obchodník, kterému se konečně podařilo otevřít si vlastní obchod v městečku, které je plné nic netušících návštěvníků ochotných si koupit jeho bezcenné cetky. Má skvělé herecké nadání, díky kterému je schopný přesvědčit zákazníky, že si mají koupit právě ty zbytečnosti, které ve svém obchodě prodává. Jeho snažení žene jen touha po penězích, takže pokud zrovna nevydělává, tak je většinou doma a kouká se na televizi. I přesto, že dvojčata občas donutí dělat něco nečekaného a nekalého, má vždy na paměti hlavně jejich dobro a bezpodmínečně je miluje.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 17. února 2013 v 17:17.
  meginkamalinka v něm napsal:

  mesto

  Mne  se to docela libi4

  lucka-2001 v něm napsala:

  Je to super

  Už jsem se  na to dívala a je to fakt zábavné.7

  1Ada v něm napsala:

  Reakce na katika9:

  Umíš číst?Je tam napsáno "jak mu děti říkají"