Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  OBRAZEM: Nemo se vrací ve 3D

  vydáno
  Hledá se Nemo patří k tomu nejlepšímu, co animovaný film zná. Už původní 2D film bral dech a dojímal příběhem. Nová, 3D verze, se tě chystá ohromit v kinech od 14.2.2013.

  z filmu Hledá se Nemo ve 3D, Nemo a Marlin na korálovém útesu, © Falcon

  Alíkova soutěž

  Do 20.2.2013 můžeš hrát v sekci Soutěže o super ceny k filmu Hledá se Nemo:  puzzle, deskové hry, ale také poukazy do kina či vstupenky do aquaparku. Více v sekci Soutěže.

  Nemo se vrací ve 3D a má pro tebe soutěž

  Nemo se vrací ve 3D a má pro tebe soutěž

  Hledá se Nemo se vrací na plátna kin – poprvé v ohromujícím systému Disney Digital 3DTM – aby tak úžasné podvodní dobrodružství posunul do zcela nových dimenzí. Režisér Andrew Stanton, dvojnásobný držitel Oscara za filmy Hledá se Nemo a VALL-I, prohlašuje, že divákům 3D verze tohoto snímku doslova vyrazí dech. "Sledovat prvních několik scén z filmu Hledá se Nemo ve 3D na mě působilo, jako bych do té doby ještě žádný 3D film neviděl. Vyrazilo mi to dech. Měl jsem silnější dojem, že se nacházím někde pod vodou. Strašidelné scény jsou strašidelnější, půvabné zase půvabnější. Skutečně vás to do příběhu mnohem více vtáhne. Vše je jednoduše silnější."

  Hledá se Nemo je dojemný film plný komických postav. Vypráví o starostlivéhm rybím otci Marlinovi a jeho synovi Nemovi. Ti jsou od sebe odděleni poté, co je Nemo nečekaně vytržen ze svého mořského domova na Velkém bariérovém útesu a ocitne se v akváriu v zubařské ordinaci. Marlin, doprovázený přátelskou, ale zapomnětlivou Dory, se vydává na nebezpečnou pouť a stává se proti své vůli hrdinou velkolepé výpravy za záchranou svého syna – který se mezitím sám odvážně pokouší uniknout ze svého zajetí a vrátit se domů.

  Hledá se Nemo se většinou odehrává pod vodou. Tvůrci původní 2D verze vynaložili velké úsilí, aby film vypadal přesně tak, jak požadovali. Jak se ukázalo o mnoho let později, položili svou důkladností současně základní kameny pro skvělý převod filmu do 3D.

  Fotogalerie

  "Nedokážu si představit film, který by se pro 3D hodil více," míní režisér Andrew Stanton. "Především má v sobě počítačová grafika cosi hyperdimenziálního, i když ji sledujeme ve 2D rovině. Za druhé se film odehrává v prostředí, které je přirozeným způsobem velmi trojrozměrné – pobyt pod vodou je jako pohybovat se ve velké krychli, všude kolem nás se něco nachází. Všechny tyto prvky jsme museli do filmu zakomponovat – sloupy světla, drobná smítka ve vodě, změny proudů – abychom diváky na tento prostor upozornili. Ukazuje se, že tohle všechno nám velice pomáhá při tvorbě 3D efektů. Je to jako bychom s tím počítali."

  Nemo ve 3D se vrací do našich kin od 14.2.2013.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 23. března 2013 v 8:39.
  pilatvacl v něm napsal:

  3D

  me se to taky nelibi 15

  Příspěvek z 4. března 2013 v 19:38.
  JerabinkaAnicka v něm napsala:

  RE:3D

  333333333333333333333333333333

  Příspěvek z 24. února 2013 ve 13:23.
  CissyBlack v něm napsala:

  3D

  Sorry, ale me se to vubec nelibi.