Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  OBRAZEM: Piráti

  vydáno  •  filmy
  Původně prý chtěl vystudovaný archeolog a antropolog Gideon Defoe oslnit dívku. Tak pro ni napsal v roce 2003 příběh o pirátech. Víc než dívku zaujaly příběhy smolařských pirátů vydavatele a čtenáře. Díky tomu Defoe dostal zakázku k napsání dalších čtyř pirátských knih. Později byl požádán také o vytvoření filmového scénáře.

  Z filmu Piráti, © Falcon

  Pirát - kapitán svou práci postrachu všech moří zbožňuje, ale příliš se mu nedaří. Má jediný sen: porazit své zahořklé protivníky Černého Bellamyho a Liz v soutěži o prestižní titul Piráta roku. Vyhrává ten, kdo má největší kořist.

  Hrdinové příběhu se ocitnou nejen na exotickém Krvavém ostrově, ale i ve zmáčených ulicích viktoriánského Londýna. Na své pouti se piráti setkají s postavami, u kterých se tvůrci jen velmi málo inspirovali skutečnými osobami - s královnou Viktorií nebo vědcem Charlesem Darwinem.

  Snímek Piráti se téměř celý natáčel metodou klasické loutkové animace. "V mnoha ohledech vytváříme animace naprosto stejně, jako se to dělalo před padesáti lety, ale kombinujeme je s nejmodernějšími vizuálním efekty a počítačovou animací, protože pokud existuje něco, s čím si klasická loutková animace zkrátka neumí poradit, je to moře," prozradil Peter Lord, režisér a producent.

  Práce na loutkovém filmu se zcela odlišuje od natáčení filmu s živými herci. Zatímco hraný film je omezený časovými možnostmi herců, animovaný film může pracovat s větším počtem kopií hlavního hrdiny. "Najednou obvykle pracovalo 35 až 40 animátorů. Měli jsme tolik Pirátů kapitánů, že jsme s ním mohli točit současně dvacet scén v různých částech studia," vysvětluje Lord.

  Světovou premiéru mají 3D animovaní Piráti (The Pirates! Band of Misfits) už za sebou, 26. dubna vyplují i na plátna našich kin. Na českém znění se podíleli např. Ivan Trojan, Eliška Balzerová, Martin Dejdar nebo Ondra Brzobohatý. 

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuze

  Diskuze k článku  (19)

  Příspěvek z 1. června 2012 v 16:04.
  sluníčkooo v něm napsala:

  venulka

  piráti jso sou super 212121212121212121

  Příspěvek z 23. května 2012 v 16:28.
  LibertyCityCzechGamer v něm napsal:

  piráti z karibiku

  já jsem ten film ještě neviděl ale doufám že to bude něco jako piráti z karibiku jo ti jsou nejlepší

  Příspěvek z 29. dubna 2012 v 15:35.
  Hyerlipa v něm napsala:

  Reakce na Piitra:

  Tak jestli jste každou chvilku překlikávali, z toho filmu jste nemohli mít už vůbec nic. :D Nějak zamaskovat by to nešlo? :\ Třeba tu "šňůru" omotat kolem myši a zbytek schovat pod vlasy... ;D