Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Obtížný život studenta

  vydáno  •  škola
  Jsem student střední odborné školy. Mojí povinností je každý všední den chodit do mučírny jménem škola a učit se tam něco, co možná ani v životě nevyužiji.

  čeština, © MAFRA

  Je středa, prostředek týdne plný dřiny. Ráno mě budík vytahuje z postele.Vykonám všechny ranní povinnosti, jako je například čištění mých zubů, oblečení hábitu, vykonání potřeby či snědení cereálního nesmyslu zalitého mlékem, které by jinak prošlo následující den.

  Konečně jdu ven, ale zjistím, že prší. Jako ninja se uhýbám vodním kapkám padajícím z nebes a přeskakuji kaluže jako žáby, které potkávám i ve škole. Ve škole zjistím, že jsem měl deštník celou dobu v tašce. Poněkud mě to rozmrzelo, ale neměl jsem čas bědovat, vyrazil jsem po přezutí do třídy.

  První hodinu je čeština, na kterou máme přísného cholerického učitele se smyslem pro humor. Nemá zrovna náladu, začíná zkoušet. A já jsem vybraná oběť. Odsouzeně kráčím k tabuli. Čekám na vyslovení učitelovy otázky tak, jako čeká prase na porážku. Nakonec za tři. Češtinu střídá ekonomika, učitelka rozdává testy. S očekáváním odpovídajícím pocitům hráče pokeru, který si bere kartu, jsem převzal list s otázkami a začal jsem vyplňovat. Nejkratší písemka ze všech, jakmile jsem začal, už jsem byl v koncích. Věděl jsem jenom, že nejprodávanější výrobek v ČR je pivo, pravděpodobně díky našemu češtináři.

  Další hodinu nás čeká dvojhodinovka tělocviku. Pro začátek všichni po všech mydlili míči a další hodinu pro oddych hráli ragby. Byl zázrak, že to vůbec někdo přežil. Poslední hodinu zbývá hudební výchova. Měl jsem přenést píseň o boxu. Když jí paní učitelka slyšela, tak se složila. Musel ji nahradit suplující učitel v podobě boha, kytarového boha. Celý zbytek hodiny hrál na kytaru tvrdý rock a nakonec tu kytaru rozbil.

  Po škole jsem šel na oběd, kde jsem „zblajznul“ nějaký ten „šrot“ a pak jsem šel domů.

  Doma jsem měl na výběr, jestli se budu učit na zítřejší diktát z češtiny nebo se pohodlně natáhnu na pohovku, kde budu pařit bojové počítačové hry na tabletu. Jistě víte, co jsem si vybral.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 10. dubna 2016 v 16:26.
  armia v něm napsala:

  Ok

  Dobrý jen bych se víc rozepsala.............ale to by to ztratilo vtip....takže - Super článek16

  Příspěvek z 6. dubna 2016 v 17:14.
  KrysaTheStrange v něm napsala:

  Tak tohle je fakt úžasně napsaný článek :)

  Příspěvek z 5. dubna 2016 v 19:23.
  Mateas v něm napsal:

  blog?

  Aneb kdyz se z clanku stava blog...