Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Odlétáme...

  vydáno  •  Volný čas venku
  Ti, kteří letí letadlem poprvé, mohou mít obavy, jak bude vše probíhat. Já se vám to dnes pokusím vysvětlit a popsat.

  Dejme tomu, že vaše letadlo má odlétat v 15.00. Na letišti musíte být o dvě hodiny dřív, takže ve 13.00. 

  Většinou má každý svůj kufr, který se uloží dolů do zavazadlového prostoru. Na ten platí omezení 15kg. Potom máte i příruční zavazadlo, které si berete sebou do letadla. Na to platí omezení 5kg. Více o omezeních zavazadel si přečtěte na specializovaných webech. Když přijedete na letiště, dostanete se do odletové haly. Někde tam najdete přepážky, u kterých sedí pracovníci letiště, kteří kontrolují pomocí rentgenu obsah a pomocí váhy i váhu zavazadla. Vypadá to tam jako v supermarketu. 

  Dále je na řadě osobní kontrola. Vaši rodiče předloží pracovníkům osobní doklady. Dále položíte zavazadla opět na pás s rentgenem. Všechny kovové věci do krabičky vedle. Ta poté taky projde rentgenem.Vy sami pak projdete takovým rámem, který oskenuje i vás. Zbylý čas čekáte na letadlo v prostorách, kde jsou i malé obchůdky, Duty Free Shops. Poté už jen nastoupíte do letadla. U vchodu bývají stojany s časopisy zdarma. Sednete si na místa uvedená na letence. Následuje bezpečnostní školení od letušek. Kde jsou záchranné vesty, kyslíkové masky a jak je používat. Asi za dvacet minut se roznáší jídlo a pití. A potom si ani nevšimnete a už přistáváte! 

  Vaše Mia

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 24. srpna 2015 v 16:11.
  Záhadička v něm napsala:

  ja se proste bojim

  Prosim porad my letime do Anglie a zakazou mi si tam vzit leky? Vim ze je to blba otazka ale byva mi skoro jazdy den zle .. U doktorky se jic nezjistilo jen beru nejake leky.. Zabavi to? Diky

  Příspěvek z 17. srpna 2015 ve 13:05.
  linadela v něm napsala:

  Velmi mě nasmál

  Ten článek je blbost

  Příspěvek z 15. srpna 2015 v 11:56.
  lulu68 v něm napsala:

  co kdyz ma zpozdeni??ja jsem letela a meli jsme 3 hodiny zpozdeni!
  8