Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Odpoledne, kdy přišlo Stmívání

  vydáno  •  Volný čas doma · Kultura · Knihy
  Moje nejlepší kamarádka mě opět vytáhla do knihovny. Nechala jsem se přemluvit. Knížky mám moc ráda a tak jsem ani chvilku nedutala. Moji pozornost upoutala sice o něco silnější knížka, ale zaujala mne přebalem i zajímavým názvem. Jmenovala se Stmívání.

  Z filmu Stmívání - Kristen Stewartová a Robert Pattinson, © Profimedia.cz

  Vzala jsem knihu do ruky a bezmyšlenkovitě dala na svou hromádku. Ten den jsem si vybrala ještě další tři knihy. Kamarádka mě upozornila, že se do té knížky doslova zažeru. Nevěřila jsem jí, nikdy se mi nic takového nestalo.

  Ale když jsem čekala na autobus, otevřela jsem právě tuhle knížku. Ještě než přijel, přečetla jsem asi patnáct stránek. To odpoledne jsem se opravdu na matiku neučila. Test z němčiny jsem vyřadila z programu. Knížka mě vysloveně uchvátila. To je asi nejlepší výraz, jaký bych mohla použít pro údiv, nadšení a fascinaci zároveň. I tak se mi ale nezdá jako dostačující.

  Druhý den jsem knížku dočetla (má přes 400 stránek). Šla jsem do školy, ale pak jsem chytila chřipku a další dny jsem byla doma. Kdyby mě vysloveně nenudilo ležení v posteli, nevzala bych nic do ruky a přemítala o Stmívání.

  Nakonec jsem přečetla čtyři knížky v pěti dnech. Stmívání jsem od té doby, co jsem byla v knihovně, až do další návštěvy o týden později, přečetla asi tak 4x. O čem to tedy vlastně je?

  Nový měsícIsabella, které nikdo neřekne jinak než Bella, se stěhuje do malého deštivého městečka ve státě Washington jménem Forks. Už první den ve školní jídelně potká záhadnou rodinu.

  Tato rodina je velmi odlišná od ostatních. Nemají žádné přátele, jsou všichni adoptovanými Cullenovic dětmi. Na Bellu obzvláště zapůsobí Edward Cullen, který je dokonce ve stejném ročníku. Po nějakých nepříjemnostech se s Bellou spřátelí.

  ZatměníBella se dozvídá celou pravdu o jeho "životě". Edward je upír. Belle několikrát zachrání život a nakonec jejich přátelství přerůstá v lásku. Bude na celý život? To jsem nevěděla.

  Pro druhý díl jsem si šla jak jen to bylo možné. Následovaly další, až příběh skončil posledním 4. dílem Rozbřesk. Připravuje se ještě jedna dodatková kniha, která se nazývá Půlnoční slunce a jde v podstatě o Stmívání z pohledu Edwarda Cullena.

  Rozhodně tuto knížku doporučuji a moc se těším na druhý díl filmu. Ten první se totiž moc povedl. Knížka je ale pořád mnohem lepší. Stmívání je mánie a já patřím k maniakům. Jde o velmi kvalitní práci autorky Stephenie Meyerové. Prosím vás, abyste nesoudili podle toho, že je to mánie a znají to všichni, tudíž to za to nestojí. Je to hloupost. Zkuste to a uvidíte!

  Kniha mého srdce - výsledky ankety

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (55)

  Příspěvek z 9. října 2010 v 18:30.
  Elizabhet12345 v něm napsal:

  Reakce na Adri10:

  Hraje ji 9 leta holčička podivej se na www.stmivani.eu

  Příspěvek z 22. srpna 2010 ve 12:27.
  Adri10 v něm napsala:

  Renesmé kdo ji hraje? xD

  Znáte Renesmé? Dítě Edwarda a Belly. Co nikdy nepochopím je že v knížce vypadá tak na max tři roky a já se dávala že ji bude hrát dvanáctiletá Bella Thorne. xD

  Příspěvek z 18. srpna 2010 v 18:51.
  nikola_koutecka v něm napsal:

  Reakce na lucka604123584:

  jo je suprovej bombastickej4104104102416164