Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Odpovědi SPRÁVCŮ Alíka na časté dotazy č. 2

  vydáno  •  Co nového u mě!
  Milí uživatelé,
  tak jsme zase tady s několika informacemi a odpověďmi na některé časté otázky.


  Spamy, nevyžádaná obtěžující reklama
  Jak víte, podle Pravidel Alíka je mimo jiné zakázáno „tapetování, blokování a jiné obtěžování ostatních!!!“. Dosud jsme zasahovali hlavně v případech, kdy někdo například tapetováním znemožňoval komunikaci v klubovně nebo blokujícím příspěvkem znemožnil čtení nástěnky nebo psaní do ní. Avšak stále se množí stížnosti i na nevyžádanou reklamu (spam), kdy někteří uživatelé cpou své reklamy do většího množství nástěnek, s jejichž tématem ta reklama naprosto nesouvisí.

  I takovéto zahlcování nástěnek nadbytečnými reklamami je obtěžováním ostatních, a tedy porušením pravidel. Část správců zatím reklamu na nástěnkách tolerovala. Avšak na základě přibývajících stížností budeme muset přitvrdit. Proto napříště, pokud narazíme na to, že někdo vkládá reklamy do většího množství nástěnek, s jejichž tématem nesouvisí, budeme tyto reklamy důsledněji mazat.

  Protože však, zejména u uživatelů, kteří vkládají reklam skutečně nemírné množství, nemá správce dostatek času na třídění příspěvků takového obtěžovatele, počítejte s tím, že když budete obtěžovat ostatní nemírným množstvím reklam, mohou vám být smazány všechny příspěvky, včetně nezávadných! Správce opravdu nemá jenom vás, aby trávil celý večer tříděním stovek příspěvků někoho, kdo porušuje pravidla.
  Vydávat se za správce nebo za Alíka. Občas se objevují lidé, kteří se vydávají za správce nebo přímo za Alíka.

  Někdy to dělají v dobrém úmyslu pomoci při udržování pořádku. Ale stále se množí případy, kdy někdo, kdo se vydává za správce, někomu vyhrožuje, a to zcela nepřiměřeným způsobem nebo i bezdůvodně, případně z lidí láká jejich heslo.

  Proto budeme nuceni tvrdě zakročovat proti všem, kteří se vydávají za správce nebo za Alíka. Pokud jste tak činili v úmyslu udržet pořádek, zvolte jinou metodu. Nemáme možnost každého prověřovat, v jakém úmyslu se za správce vydává. Napříště kdo se bude vydávat za Alíka nebo za správce, nebo kopírovat jeho vizitku, bude, případně i bez varování, smazán.

  Jestliže vám napíše někdo, kdo tvrdí, že je správce, a láká z vás nějaké údaje, mějte se na pozoru. A máte-li pochybnosti, neodpovídejte mu přímo přes volbu Odpovědět, ale kliknutím na poštu příslušného správce v seznamu správců.

  Obchodování
  Na nástěnkách se často objevují různé nabídky prodejů, různé Obchůdky a podobně. Občas se objevují stížnosti, že někdo někomu poslal peníze a nedostal zboží. Nemáme to ověřené, ale je možné, že k takovým věcem dochází nebo může docházet. Proto nikdy neposílejte peníze nikomu, koho neznáte nebo na koho nemáte spolehlivý kontakt.

  Alík není určen pro obchodování. Za prvé pro různé nabídky je určena Burza a ne nástěnky, a za druhé, i ta Burza je určena pro to, aby uživatel mohl nabídnout něco, co mu například doma přebývá, ale ne pro obchodování ve velkém.

  Proto jsme nuceni upozornit, že napříště kdo bude ve velkém nabízet nějaké prodeje a požadovat peníze, může být z Alíka vyhozen.

  Řetězové dopisy
  Dost často se objevují takzvané řetězové dopisy, obsahující výzvu, že se ten dopis má poslat určitému počtu dalších. Někdy tyto dopisy obsahují i různé výhrůžky, co se stane, když se dopis neodešle.

  Takovéto dopisy dál neposílejte!

  Už sám princip řetězového dopisu je špatný. Ale když dopis obsahuje i výhružky, může malé děti, pro které je Alík určen, i vyděsit.

  Už nám přišla řada stížností dětí, které vyděsil řetězový dopis „Právě teď začínáš číst tohle. nepřestávej nebo se něco špatného stane. Moje jméno je Teddy, mám 7 let,blond vlasy a děsivé oči. Nemám nos,uši jsem mrtvý. Pokud tohle nepošleš 15 lidem,zjevím se u tvé postele s nožem a zabiju tě. Tohle není vtip něco dobrého se ti stane v 10:22 někdo ti zavolá nebo k tobě bude mluvit a řekne: Miluji tě. Nepřerušuj to“.

  Možná to někomu připadá jako dobrá legrace, možná to někdo přeposílá jen tak bezmyšlenkovitě. Ale protože to děsí malé děti, tak bude-li to pokračovat, není daleko doba, kdy správci tvrdě zakročí proti každému, kdo takový nebo podobný řetězový dopis odešle. A nebudou se ptát, proč to poslal!

  Můžete mě odregistrovat z Alíka?
  V současné době není možné někoho, ani na jeho žádost, odregistrovat. Nechcete-li nějakou přezdívku používat, prostě na ni přestaňte chodit, a po několika měsících neaktivity bude smazána automaticky. Případně můžete z vizitky smazat vaše údaje, nechcete-li, aby tam nadále byly. Ale okamžité úplné odregistrování zatím není možné. 

  Proč mi správci neodpovídají na dopisy?
  Správci mají omezené množství času, kromě správcování na Alíku chodí do školy nebo do práce a mají i jiné povinnosti, a někdy dostávají dopisů docela dost. Ale většina správců se snaží dopisy aspoň přečíst a ty, které jsou řešitelné a závažné, vyřešit. Ale ne vždy mají čas odpovědět na všechny.

  Proto například na upozornění na porušování pravidel třeba dotyčného hříšníka zablokují nebo zjistí, že už byl zablokován, ale už to nestačí odpovědět tomu, kdo je upozornil. Ale budeme se snažit o taková organizační opatření, aby se zlepšila možnost odpovídání většině pisatelů. 

  Někdo mi zkopíroval vizitku!
  Kopírování vizitek bez souhlasu jejich vlastníka je nehezké, ale není vyloženě nezákonné. A hlavně se velmi těžko dokazuje, čí ta vizitka původně byla a kdo komu ji zkopíroval. Proto se obáváme, že ve většině případů se s tím budete muset smířit.

  Nicméně může se stát, že v jednotlivých případech, kdy se některému správci podaří ověřit, jak to skutečně bylo, může být viník postižen. Proto nespoléhejte na to, že kopírování vizitek je vždy zcela beztrestné.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (74)

  Příspěvek z 9. srpna 2018 v 11:52.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Jo no je to strašidelné

  Příspěvek z 8. srpna 2018 ve 20:02.
  lékařský v něm napsal:

  No ta ukázka řetězového dopisu nemusela být.

  Příspěvek z 26. května 2010 ve 14:08.
  natysek12 v něm napsala:

  Dobře to správci napsali.

  Buďme rádi, že máme správce, hlavně Pralinku2, to je "hvězda Alíka".