Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Odsuzovala jsem něco, co jsem vzápětí začala milovat

  vydáno  •  filmy, divadlo a muzikály
  Znáte to. Vidíte pár obrázků z filmu, seriálu nebo muzikálu a automaticky, když se vám nelíbí, ho zavrhnete? Znám to moc dobře.

  Seriál Games of Thrones (zkratka GoT, česky zvaný Hra o trůny) je točený podle knižní předlohy Rickyho Raimonda Richarda Martina. První série vyšla už roku 2011.

  V dubnu letošního roku by měla stanice HBO uvést na televizní obrazovky 4. sérii. Na GoTko jsem slyšela kladnou recenzi už roku 2011. Podívala jsem se na internet, co je zač, ten slavný seriál.

  Obrázky se mi absolutně nelíbily. Takový ten historický žánr, kde jsou rody, hrady, rytíři, meče, králové, královny s princeznami a princi, to mě moc nebere. Takže jsem seriál nechala seriálem a žila svůj vlastní život, do srpna 2013.

  Toho roku jsem byla přijatá na SŠ a na prvním zvonění jsem se poznala s mou nynější nejlepší kamarádkou. Ta mi řekla, že se na seriál kouká. Brala jsem jí za blázna a pomatence. Jak to může bavit holku?

   Vyměnily jsme si kontakty a psaly jsme si přes prázdniny. Jak jsme si tak psaly, řekla mi, že až spolu budeme na pokoji na internátu (kam jsem do té doby, než jsem poznala jí vůbec neměla v plánu jít), budeme koukat na GoTko. Ano, byla jsem úplně radostí bez sebe, že budu koukat na bláznivý seriál s ještě bláznivější osobou.

   Jednoho srpnového dne o letních prázdninách, jsem se strašně nudila. Neměla jsem co na práci, tak jsem si na netu našla první díl první série Hry o trůny - Zima se blíží (Winter is coming), což jsou slova jednoho z mnoha rodů. No, po prvním dílu jsem si musela stáhnout celé tři série. Během jednoho týdne jsem je shlédla (každá série má 10 dílu, každý díl má přibližně 1 hodinu).

  Nechápu, jak jsem to mohla vydržet bez něj. Lepší seriál není. Opravdu seriál doporučuji. První díl vtáhne do dění jako nic.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 14. srpna 2022 ve 20:10, upravený po 7 minutách.
  Mečislava09 v něm napsala:

  *George R.R. Martina :)
  Já osobně jsem seriál neviděla, vzhledem k tomu, že mi je 13, ale četla jsem knížky a absolutně je zbožňuju. Tak propracovanou knihu, kdy se nad každou větou zamyslet, aby jste pochopili celkový kontext, jsem v životě nečetla, upřímně nechápu, jak to, že to není nejprodávanější kniha na zemi. Ne, počkat, vlastně chápu. Není to pro každého. Pro někoho je tam moc politiky, pro někoho moc násilí, (i když ani zdaleka ne tolik, jako v seriálu) není tam moc sympatických postav, i když právě to je to, co na tom miluju, ale prostě to není kniha typu Harry Potter, která je pro všechny věkové kategorie a všichni ji zbožňují.

  Příspěvek z 29. ledna 2014 v 15:23.
  Hvezdicka-9 v něm napsala:

  GoT

  Já si myslím to samé co ty na začátku, zkusím se teda na to kouknout 161616