Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  OH pro mě znamenají jen obsazený obývák

  vydáno  •  Sport · Olympiáda
  Každý, koho znám, je úplně hotový z olympijských her. Mě vůbec nebaví. Říká se, že existují buď sportovní nebo kulturní lidé. Já jsem určitě kulturní člověk. Jeví se jako zajímavé vidět naše nejlepší sportovce a fandit jim. Když se dívám na talentové soutěže třeba ve zpěvu nebo v tanci, také někomu fandím a mám radost, když někoho porazí. U olympiády ne.

  Slavnostní zahajovací ceremoniál zimních olympijských her v Soči. (7. února 2014), © Reuters

  Vždy mě bavilo malování a herectví. Mám zkrátka ráda umění. Už od malička nesnáším zimu. Chtěla bych bydlet na jihu. Zimní radovánky mi vůbec nepřináší radost. Těmito fakty bych si mohla vysvětlit otázku, proč mě zimní olympijské hry nebaví.

  Jeví se jako zajímavé vidět naše nejlepší sportovce a fandit jim. Když se dívám na talentové soutěže třeba ve zpěvu nebo v tanci, také někomu fandím, a mám radost, když někoho porazí. U olympiády ne.

  Smůla je, že celá moje rodina je čtrnáct olympijských dnů "nalepená" na televizní obrazovce. U jiných dětí to jsou alespoň jen tátové, ale u mě, kterou zimní sporty nebaví, to musí být každý.

  Většinou, když mě doma něco nebaví, jdu za kamarády. Proto jsem zavolala jednomu mému kamarádovi, jestli někam nepůjdeme. On řekl, že se můžu k němu přijít dívat na olympiádu. Bylo by to pořád lepší než doma, ale já jsem nechtěla.

  Zavolala jsem kamarádce, které nejde tělocvik. Ta mi to nezvedala, později mi přišla SMS, že sledovala olympijské hry. Bylo mi vše jasné. Přemýšlela jsem, kdo ještě by nemohl mít olympiády rád, ale marně. Napadali mě jen lidé, o které moc nestojím.

  Když jsem se nemohla zabavit s někým, zkusila jsem se zabavit sama. Chvilku jsem kreslila, něco poklidila, pak se nějakou dobu učila. Takhle to vypadalo i následující den. Rozhodla jsem se, že si vymyslím na zbývající dny lepší program.

  V pondělí mi konečně zavolala kamarádka, měla jsem radost, protože jsem si myslela, že už jí také OH omrzely. Právě naopak! Zvala mě, jestli s ní nepůjdu navštívit Olympijský park na Letné. Řekla jsem si, že, i když mě to nebaví, je to lepší než zůstat doma.

  Pro někoho znamená olympiáda vyjímečné dny, které jsou jednou za čtyři roky. Dny, kdy můžou být neustále u televizních obrazovek a fandit sportovcům. Pro mě to jsou dny, kdy hraji zastaralé hry na mobilu nebo se dívám z okna. Zajímalo by mě, jestli na světě existuje nějaký člověk, co není fanouškem olympiády tak jako já.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 28. dubna 2014 v 16:19.
  kočilka v něm napsala:

  hm

  tak obcas se kouknu ale nijak zvlast me to nezajima max. taekwondo ale povezte mi, proc tam neni poomse?26

  Příspěvek z 23. března 2014 v 19:43.
  laratygr v něm napsala:

  nuda

  mě popravdě oh taky nebaví

  Příspěvek z 19. března 2014 ve 20:11.
  hyperaktivita--pozitivní v něm napsala:

  Reakce na Tenistka11:

  A co na něm, když mi nikdo nepíše? Já se na bednu normálka nedívám, jde mi, o to, že se nudím, když se se mnou nikdo nebaví.