Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ohlédnutí za Alíkovským srazem v Chomutově.

  vydáno  •  Volný čas venku · Cestování · Zvířata · Česká republika · Srazy uživatelů Alíka
  Občas se někdo v poradně zajímá, jak to na takovém srazu uživatelů Alíka vypadá a kdy bude další. O termínech, které jsou uvažovány k pořádání srazu se můžete dozvědět na nástěnkách, které jsou k jednotlivým srazům založeny. A jak to vypadalo na tom naposledy uskutečněném - tedy srazu v zooparku Chomutov - to si můžete přečíst v následujícím vyprávění jeho účastníků.

  Sraz uživatelů serveru Alík.cz v chomutovském zooparku. Červen 2008. , © Mari1

  Letošní poslední předprázdninový sraz se konal 21. června v Podkrušnohorském zooparku Chomutov.

  Na nádraží Chomutov město se nás sešlo 15. Byli to ahojky009, Pralinka2, Mari1 a s ní přijeli tanečniceJiřka, řidičJiří, Pájule, Mojko, Red-xii, Bambusinka, Sokolík2, RychlíkDan, ČervenkaAla, Flétnička, anna-8, Vendýsek12345.

  Po krátkém zdržení na nádraží, kde Pralinka pořídil skupinové foto, ahojky009 rozdal jmenovky a Mari1 rozdala drobné keramické dárečky, se celá naše výprava vydala do zooparku.

  Jak jsme si sraz užili?

  Pralinka2:

  V sobotu 21. 6. 2008, v první letní den, se konečně uskutečnil dlouho plánovaný alíkovský sraz v Chomutově.

  Když jsem chvíli před termínem srazu přijel na nádraží Chomutov-město, sedl jsem si do čekárny. Zanedlouho přišel organizátor srazu ahojky009, usadil se venku před čekárnou a začal mě telefonicky shánět. No a když jsme se našli, tak jsme čekali na příjezd skupiny od Sokolova, vedené Mari1.

  Bohužel žádný z přihlášených zájemců z Chomutova a Jirkova se nedostavil, takže místní tam byl nakonec jen ahojky009.

  Po přivítání a pořízení fotografií jsme se odebrali do Zooparku. Protože jsme byli po dlouhé cestě, napřed jsme se zastavili na občerstvení, a potom jsme se dostavili na zastávku Safari Expresu. Tam sice špatzně fungoval reproduktor, ale přesto jsme se aspoň útržkovitě dověděli, že chomutovský zoopark je zaměřen na zvířata Evropy a Asie, a proto tam nenajdeme například lvy, žirafy a další africká zvířata.

  Po projížďce jsme si část zooparku prohlédli pěšky. Kromě zvířat tam byly i různé zajímavé atrakce pro děti. A pak se již čas krátil a vydali jsme se zase na nádraží, odkud jsme odjeli domů.

  RychlíkDan:

  Líbil se mi ahojky009, jak si z nás dělal legraci, že nás někoho zavře do klece. :D Moc mi chutnaly pralinky od Pralinky, ale ta černá čokoláda byla hooodně hořká. A také se mi v těch velikých klecích líbili ti velcí ptáci.

  Řádil jsem na průlezkách, to bylo super.

  Sokolík2:

  Mně se líbilo, jak jsme krmili ty kozy a jedna měla dokonce 5 rohů, fakt! Chutnala mi čokoláda od Pralinky, ale moc čokoládu nesmím, to mě mrzelo. Moc pěkné bylo, jak za námi běžel oslík, když jsme se jeli projet Safari Expresem. Průlezky byly také super a v tom křečkovském kole to bylo skvělé!

  Flétnička:

  Moc a moc se mi líbili koně, tedy poníci a na jednom jsem se také svezla. To byl zážitek. Safari projížďka byla také moc pěkná. Viděla jsem tam bůvola, muflony, oslíky a další zvířátka. Moc pěkné to bylo také na lanovce a dalších průlezkách.

  anna-8:

  Na srazu bylo super, když jsme řádili na průlezkách - křečkoběh, lanovka, pavučina, kolotoče, houpačky. Ale kromě průlezek jsme viděli i hodně zvířátek a jeli jsme Safari Expresem, kde mě všichni strašili bůvolama, že prý mě jim dají. Ale nedali! Hlavně jsem si chtěla pohladit oslíka a to se mi povedlo, dokonce jsme je mohli i nakrmit.

  Závěrem bych si dovolila přidat také pár slov. Takže Mari1:

  Naše třináctičlenná skupinka se na sokolovském vlakovém nádraží začala pomalu scházet již ve čtvrt na devět ráno, vlak nám jel zhruba za půl hodiny. Cestou do Chomutova si především děti užily skvělý tunel, kde neopomenuli halasné tunéééél!

  V Chomutově jsme se šťastně sešli s pařadatelem srazu ahojkym009, který byl rovněž jediným zástupcem města Chomutov, přestože bylo přihlášeno i několik dalších obyvatel Chomutova. S ahojkym009 na nás již čekal i Pralinka2. Celá naše výprava se pak vydala do zooparku, kde jsme kromě zvířátek potkali i skvělé průlezky a zažili jsme úžasnou drncoprojížďku Safari Expresem.

  Když už čas značně pokročil, nezbývalo, než se pomalu vydat k východu. Cestou jsme ještě viděli opičku s opičátkem. Naneštěstí tam do výběhu jedné účastnici srazu spadla jmenovka. Všichni pak měli o opičky strach, protože jmenovka je opatřena spínacím špendlíkem. Ahojky009 se pokoušel dovolat komukoliv ze zooparku, ale neúspěšně. Nakonec jsme tedy tuto malou nehodu nahlásili paní u pokladny, když jsme asi o půl hodiny později zoopark opouštěli. Hodná paní pokladní dala vědět ošetřovatelům, takže vše dobře dopadlo.

  Sraz byl skvělý, pořadatel dokonce zajistil super počasí, prý si je objednal u Pralinky2. No kdo ví, jak to bylo.

  Takovéto zakončení školního roku rozhodně nemělo chybu!

  Věřím, že se příště kamarádi Alíka sejdou v některém dalším z krásných měst, kterých je u nás v České republice plno.

  A že se právě o tebe rodiče moc bojí a nepustí tě na sraz Alíka samotného? To není vůbec žádná překážka, prostě vezmi maminku, tatínka, babičku nebo kohokoliv z dospělých členů rodiny s sebou. Jsou vřele zváni a rozhodně nebudou litovat krásně prožitého dne ve společnosti tolik skvělých lidí a dětí a hlavně ve společnosti svého syna či dcery, vnuka či vnučky…

  A tady si můžete prohlédnout fotogalerie ze srazu v Chomutově: Mari1, Pralinka2

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 25. srpna 2008 v 17:26.
  Michal73 v něm napsal:

  Ohlédnutí za Alíkovským srazem v Chomutově.

  Já jsem tam byl v Chomutově

  Příspěvek z 18. srpna 2008 v 11:41.
  Johnyagent007 v něm napsal:

  bylo to super..

  Bylo to super byl jsem se tam podívat a moc se mi tam i mé rodině líbylo... 4