Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Okusování nehtů

  vydáno  •  Povídky
  U dívky se sluší aby měla středně dlouhé a upravené nehty ale některé to tak nemají a okusují si nehty.Není to jen u dívek ale u chlapců.Okusování nehtů,kůže na prstech a nebo okusování rtů strašně bolí štípe krvácí.

  Nehty s obrázkem - Nová metoda zdobení je založena na principu razítka., © archiv

  Když jsem ještě nebyla na světe, moje mamka prožívala těžký život. A zřejmě si začala okusovat nehty. Když čekala mě, asi si okusovala nehty při těhotenství a já ty její geny pochytla. 

  Už jako malá jsem začala a nemohu se toho zbavit. Když jsou okousané nehty, nevypadá to moc hezky, ale také jsou záděry a to bolí. Zkoušela jsem vše: jíst sladké ale když jsem doma žádné sladké neměla např. čokoládu, bylo to znova, takže to nepomohlo. Pracovat s rukama venku na zahrádce, malovat, pomáhat doma s domácností ale to také nepomohlo. Namáčet si prsty solí, pepřem, co mě napadlo, ale prostě nic. Nebo jsem si zavázala obvazem prsty, nebo si je zalepila náplastí, izolepou, abych se k nehtům nedostala a to už na nějakou dobu pomohlo. Nehty krásně vyrostly, záděry zmizely. Zato kůže okolo prstů. Začalo to bolet, krvácet tak jsem zase zalepovala. Když jsem byla v klidu, nic se nedělo. Tak jsem si vydržela neokusovat nehty třeba měsíc ano vydržela jsem. 

  Přišel nějaký stres doma, ve škole a začalo to znova. Sice mívám záděry, krvácí to a hlavně bolí, tak i tak mě to neodradí. Kolikrát jsem si říkala, nechám toho, ale vůbec se toho nemůžu zbavit. Už nevím, co dělat, jak dále pokračovat. Jsem holka, mám přítele a když se mi podívá na ruku, stydím se za své nehty, ale to já nechci. Nechci si schovávat svojí ruku před někým. Chci s tím na vždy skoncovat, jen nevím jak.

  Mám pár kamarádů, co si takhle okusují nehty, ale někdo to má až moc. Třeba do polštářku. Divím se, že je to nebolí a opravdu to vypadá nehezky.Také dělám školu s lidmi a tam by jsem také měla být upravená. S okusováním nehtů bojuji strašně dlouho. Takže kdo má krásné nehty a nebo si začal okusovat nehty, tak radím nedělejte to, nebudete vědět jak přestat. Je to strašná závislost. Když mám nějaké potíže, nervy začnou pracovat a moje krásné, skoro dlouhé nehty jsou pryč a já toho lituji já se s tím pokusím něco udělat a vy to raději nezkoušejte. 

  Závislost to je vlastnost, která není ani moc dobrá ani moc špatná. Závislost na cigaretách, drogách, okusování nehtů, to není dobré no čokoláda, jídlo, maso. Sice se vám moc nestane, ale na to také pozor.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 16. srpna 2015 v 17:14.
  monster-high- v něm napsala:

  souhlas

  já si taky při stresu okusuju nechty ale ne tak aby to krvácelo no nejlepší je si nalakovat nechty červeným lakem chutná hrozně a zbaví vás to zlozvyku

  Příspěvek z 16. srpna 2015 ve 12:38.
  cacorka0 v něm napsala:

  Reakce na konemy:

  Ano také to tak mám a moc mě to už i vadí ale teď to nesmím zakřiknout ale daří se mi :)

  Příspěvek z 16. srpna 2015 v 8:13.
  konemy v něm napsala:

  Jo:-(

  Když mě byly tři čtyři roky, ukusovala sem si kusy nehtů až do krve a pak jsem ty nehty polykala:-/