Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Olympiáda, kde může zkusit štěstí každý

  vydáno  •  Škola a poznání · Soutěže
  Patříte mezi soutěživé typy, ale nevynikáte sportovními výkony či znalostmi ve školních předmětech? Nevěšte hlavu. Představíme vám soutěž, v které to může zkusit každý z vás. Jmenuje se logická olympiáda.

  © archiv

  Zájemci se mohou už teď registrovat na webových stránkách www.logickaolympiada.cz, a to až do 5. října. Nominační kolo soutěže proběhne ve dnech 5. – 9. října. Soutěžící budou mít za úkol vyplnit na internetu krátký on-line test. V těchto dnech mohou účastníci absolvovat základní kolo ve škole, doma či jinde.

  Při řešení úloh je dovoleno používat jen psací potřeby, poznámkový papír a své logické myšlení. Vše ostatní je zakázáno. Každý účastník smí základní kolo absolvovat pouze jednou a při řešení úloh nesmí využívat cizí pomoci.

  Účastník musí zachovat mlčenlivost o podobě nominačního kola i o svém řešení jednotlivých úloh. Úlohy jsou bodovány podle obtížnosti, nejsou udělovány záporné body za špatné odpovědi. Výsledky budou zveřejněny na webových stránkách soutěže. Na základě výsledků tohoto kola postoupí nejlepší řešitelé do krajských kol.

  Logická olympiáda má dvě věkové kategorie. První tvoří žáci 1. – 5. tříd základních škol, druhou pak studenti 1. – 4. ročníků středních škol. Nejúspěšnější řešitelé postoupí do krajských kol a následně do celorepublikového finále, které se odehraje koncem listopadu.

  "Je to soutěž, která nemá obdobu. Doplňuje nabídku oborových soutěží typu matematické, fyzikální, či biologické olympiády něčím, co není závislé na úrovni vzdělání, a proto v ní mohou uspět i děti, které vzhledem ke svému sociálnímu postavení nenavštěvují nejlepší školy, ale mají vysoký intelekt. Proto i typ a struktura úloh jsou odlišné od běžných olympiád," vysvětluje zájem o soutěž Tomáš Blumenstein, předseda Mensy ČR.

  dvě otázky pro bystré hlavy

  V šatně je 68 bot a 25 čepic. Kolik dětí přišlo do školy bez čepice?

  Jaký je součet čísel, která jsou zároveň ve čtverci i trojúhelníku a nejsou v kruhu?

  Jaký je součet čísel, která jsou zároveň ve čtverci i trojúhelníku a nejsou v kruhu?

  Pokud si budeš chtít ověřit, zda jsi odpovídal/a správně, pak se podívej na mou vizitku - Alík

  logická olympiáda

  Logickou olympiádu, v níž o úspěchu rozhoduje namísto znalostí a vědomostí logické uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku, začala Mensa ČR pořádat před třemi lety. Nejprve měla regionální charakter, pro velký úspěch byla vloni rozšířena na území celé České republiky. Prvního celostátního ročníku se zúčastnilo bezmála jedenáct tisíc dětí a studentů z více než devíti set škol.

  Mensa je mezinárodní organizace založená roku 1946 v Oxfordu. Je to nevýdělečné apolitické sdružení nadprůměrně inteligentních lidí bez rozdílu rasy a vyznání. Mensa České republiky byla založena v roce 1989.

  Autor: (10 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (16)

  Příspěvek z 1. prosince 2010 v 11:55.
  natálkač v něm napsal:

  Ten to článek je skv....

  Ten to článek považuju že je přesvědčiví,myslím si že by to mohlo dojít k poučení.25252515151516161616161616

  Příspěvek z 27. října 2010 v 11:45.
  Tauch v něm napsal:

  Reakce na evicka-novakova:

  Já se zaregistrovala tento rok a postoupila jsem až do Prahy(celostátní)

  Příspěvek z 3. října 2010 v 16:36.
  zabajka v něm napsala:

  Reakce na MíšaSnowy:

  Já taky děkuji :) Jsem v devítce...:D A mám zvláštní zlozvyk, účastnit se úplně všeho, čeho můžu :D