Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Olympiády nejsou jen pro sportovce. Já si zkusila logickou olympiádu

  vydáno  •  Škola a poznání
  Když nám naše paní učitelka ve škole řekla, že si můžeme udělat logický test na internetu a potom třeba postoupíme do krajského kola, zkusila jsem to. Za pár týdnů jsem se dozvěděla, že jsem uspěla. Byla jsem 825. - 853. z asi 7 500 žáků základních škol.

  škola, test, žáci, studenti, písemka, zkouška, třída, učebna, © Dan Materna

  Já, kamarád a paní učitelka jsme pak jeli do Pardubic na gymnázium Dašická. Konalo se tam krajské kolo pro Pardubický kraj. Tam jsem uspěla snad ještě víc! Nedostala jsem se sice mezi 5 nejlepších z Pardubic, ale byla jsem 6.-7., což je také velice dobré umístění.

  Byla jsem velmi šťastná, protože jsem čekala, že budu úplně poslední. Kámoš z té naší malé školy mi při cestě zpět říkal, jak to napsal, a já si myslela, že to mám úplně špatně. Ale pak se ukázalo, že to měl špatně on a já dobře. Umístil se až na 29. místě.

  Ale existují i jiné soutěže, do kterých se můžete zapojit. Třeba literární soutěž O Pardubický pramínek nebo matematický klokan. Takže se těšte na další ročníky třeba právě logické olympiády. Taky to zkuste! Není důležité, jak se umístíte, ale jestli do toho půjdete s chutí.

  logická olympiáda

  Je to soutěž pro žáky 1. stupně základních škol a studenty středních škol z celé České republiky pořádaná Mensou ČR, ve které o úspěchu nerozhodují naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Více: www.logickaolympiada.cz

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 1. června 2010 ve 13:42.
  msdfghj v něm napsal:

  Reakce na Českobrodskejbombardér:

  Díky.třeba až budeš starší povede se ti to.

  Příspěvek z 2. března 2010 v 15:03.
  kačkafa v něm napsala:

  no

  já chtěla jet na zeměpisnou ale pak sem si to rozmyslela a učitel pořád řikal že musim jet a že bych si to měla skusit a pořád mě nutil!!!171717


  OD TÝ DOBY HO NENÁŠIM!!!1288

  Příspěvek z 28. února 2010 ve 14:31.
  anisecek v něm napsal:

  JJ

  No, ja se taky ňákejch olimpyád učastnila třeba: na LO se byla taky a v krajském kole sem byla 45. a v matematické asi 20.