Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Olympiády – z češtiny a dějepisu

  vydáno  •  Škola

  Tak přeci to vyšlo... i když jsem tomu nevěřila a stále nevěřím...

  Jazykové příručky, © Češtinář

  V jednom ze svých článků jsem již psala o olympiádě z dějepisu, na kterou jsem nakonec nejela. Tenhle článek bych chtěla věnovat letošní olympiádě + olympiádě z češtiny.

  Když jsem byla vybraná do okresního kola, potěšilo mě to. Začala jsem se na to připravovat, abych neskončila úplně poslední. Obě olympiády se konaly v lednu, jedna v pondělí a druhá ve středu. V dějepisné jsem si věřila o něco více než z češtiny, protože dějepis byl na určené téma a čeština ne. Když jsem na dějepisné olympiádě dopsala test, myslela jsem si, že musím skončit poslední, nakonec jsem skončila třetí z 29 a měla jsem mega radost. Olympiáda z češtiny se skládala ze dvou částí, z mluvnické a slohové. Po dopsání obou částí jsem si opět nevěřila, jak jinak :-), a nakonec jsem skončila opět třetí R^! Byla a stále jsem nesmírně šťastná a už se těším na krajská kola.

  Doufám, že jsem tě namotivovala do zkoušení nových věcí. Taky jsem si myslela, že na to nemám, zkusila jsem to a ono to vyšlo ;-). Dělej, co tě baví, a budeš úspěšný. Nenech se ničím a nikým odradit, protože právě ty víš, co je nejlepší. $>

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 8. dubna 2018 ve 12:53.
  Alleinka v něm napsal:

  Taktéž jsem byla na krajském kole z ČJ. Jak už tady někdo psal, článek by mohl čtenářům aspoň olympiádu nějak přiblížit, kdo tam nikdy nebyl, asi ani neví, jak úkoly vypadají, kolik na to mají času apod. Chybí mi tam taky nějaká osobní zkušenost, její popis, popis pocitů, které jsi měla apod. Takhle je to jako nějaké oznámení, které se týká jen tebe, takže nikoho nezaujme. :)

  Příspěvek z 6. dubna 2018 v 15:53.
  Fawes v něm napsal:

  No tak mě tady všichni sežerte, když vám to udělá dobře;-D samozřejmě, že jsem to mohla napsat lepší, ale už je to takhle a věřte, že žádný velký kačkový přínos to nebyl;-);-)

  Příspěvek z 5. dubna 2018 v 19:58.
  JANAH v něm napsala:

  Také jsem se zúčastnila krajského kola olympiády v českém jazyce. Myslím, že článek by mohl být obsáhlejší a přiblížit čtenářům třeba některé úkoly, které se na těchto olympiádách objevují.