Alíkovina

Olympijské hry a první českých úspěch

vydáno  •  Sport
Kateřina Emmons pro někoho známá a pro někoho neznámá tvář. Tato žena je sportovkyně, která se na olympijských hrách proslavuje střelbou ze vzduchové zbraně. Kateřina Emmons se stala první vítězkou olympijských her v Pekingu. Rok 2008 je pro ni velmi úspěšný, protože si nyní vybojovala pátou zlatou medaili. Ve střelbě se jí velmi dařilo a dokonce vytvořila světový rekord!

Zleva: Galkinová, Emmons, Pejčičová - Stupně vítězů olympijského závodu ve střelbě ze vzduchové pušky: Zleva stříbrná Ruska Ljubov Galkinová, vítězná Kateřina Emmons a bronzová Chorvatka Sněžana Pajčičová., © Reuters

Stručně o Kateřině Emmons, rozené Kůrkové

Narodila se 17. listopadu 1983 v Plzni. Od doby, kdy se dala na střelbu ze vzduchové pistole, navštěvovala klub Rapid Plzeň. V roce 2004 se zúčastnila olympijských her v Aténách a odtamtud si přivezla bronz.

Pro ní největší úspěchy museli být zlaté medaile, které si vybojovala v roce 2002 na mistrovství světa, dále v roce 2006 také na mistrovství světa, v roce 2004 - 2007 to bylo na mistrovství Evropy.

Ovšem si vybojovala i medaili stříbrnou a to v roce 2008 na mistrovství Evropy. A nechybí ani bronz z roku 2006 na mistrovství Evropy.

Je to naše další úspěšná mladá sportovkyně a tak doufám, že se jí bude i nadále dařit. Hodně úspěchů na olympijských hrách, ale nejen tam, jí přeje Wochy autorka tohoto článku.

Přezdívka autorky článku na Alíkovi wochy


  • Další informace si můžete přečíst v databázi sportovců v olympijském speciálu iDNES.cz - Kateřina Emmons.
  • Přehled všech českých reprezentatnů na olympijských hrách v Pekingu najdete také v olympijském speciálu iDNES.cz - databáze reprezentantů
Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (2)

Příspěvek z 27. srpna 2008 v 19:38.
pipipi v něm napsal:

pipipi

miluju alíka je super

Příspěvek z 10. srpna 2008 ve 13:43.
Katka254 v něm napsala:

.)))

Ahojky
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
http://www.rimmel.cz/mujblog/katka00/1/
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥