Alíkovina

Olympijské hry - sport nebo politika?

vydáno  •  Sport · Čtenáři píší Alíkoviny · Olympiáda
Jak tak sleduji Olympiádu, pokládám si tuto otázku zas a znova. Dříve byly Olympijské hry brány jako pocta bohům. V jejich průběhu se neválčilo! Kam se jen podělo kouzlo těchto her? Připadá mi, že dnes je sport určen hlavně pro politiky a ne pro sportovce.

Olympijský Peking. Vlaštovka Nini, jeden z pěti maskotů her., © Reuters

Když jsem se díval na zahájení her, naštvalo mě, jak například někteří afričtí politici vesele mávají pár vyvoleným, zatím co se v jejich zemi válčí a lidé umírají hlady. Pochybuji o tom, že pár lidí, kteří si říkají spasitelé a přitom to jsou obyčejní teroristé, přestali střílet, jen kvůli hrám.

Další kritiku si dovolím vůči západním novinářům. Čína předvedla, a to nejen nádherným zahájením her, že je to silná, ekonomicky vyspělá země. Je nutné si uvědomit, že vládní situace v Číně by neměla mít, jak tvrdí někteří novináři, vliv na hry. Oddělme sport od politiky! Copak nám není krásnou ukázkou boxerský zápas mezi Izraelem a Palestinou? Pochybuji o tom že se tyto dva státy mají v lásce. Jak zápas skončil? Výsledek není tak důležitý, jako to co udělali oba sportovci. Poražený přátelsky popřál výherci i naopak. V tu chvíli bylo jedno, že tyto dva státy jsou ve válečném stavu.

Další věc, která je mi proti srsti: olympijský svaz si může určit koho vlastně na hry pustí a koho ne. Prostě mi přijde, že Olympijské hry 2008 jsou jedny veliké šachy. Toto není jen výzva politikům, ale i vám milí čtenáři. Neodsuzujte někoho jen proto, že je z jiné země. Pokud je lepší než náš sportovec, nenadávejte a uznale mu zatleskejte.

Vizitka autora článku na Alíkovi Pán-ZLA

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (27)

Příspěvek z 16. listopadu 2008 v 15:26.
zuzkatypltová v něm napsal:

Reakce na zuzkatypltová:

Příspěvek z 16. listopadu 2008 v 15:25.
zuzkatypltová v něm napsal:

drd

moje  teta  je  barbora    špotáková.15

Příspěvek z 20. října 2008 ve 21:18.
darx v něm napsal:

darx

moje kamaratka ma maminku ktera bila na olypijadě19