Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  OMSI: Autobusový simulátor

  vydáno  •  Informatika
  Máte rádi autobusy? Chcete si zahrát roli řidiče autobusu? V tom případě bych vám rád něco pověděl o mé nejoblíbenější autobusové hře.

  OMSI, neboli „Omnibus simulátor“, je autobusový simulátor od německé společnosti, která se nazývá MR Software. Tato společnost vydala svůj první simulátor již v roce 2011 a minulý rok v prosinci druhou očekávanou verzi hry OMSI s číslem 2. 

  V prvním díle si můžete zahrát s dvoupatrovými autobusy MAN a nejen s nimi. V druhém díle jsou už dokonce i kloubové autobusy. Kloubový autobus je rozdělen na přední a zadní část. Ty odděluje pouze měch, který se mimochodem hovorově mezi lidmi nazývá „harmonika“, který se zároveň při zatáčení autobusu ohýbá.

  Pokud jste šikovní, nebo se rádi učíte nové věci, můžete si na internetu stáhnout několik stovek různých typů autobusů a map. Pokud máte rádi vlaky a metro, existují také takzvané módy, které vám umožní v OMSI jezdit s vlakem nebo metrem, ale trolejbusy zatím bohužel nejsou a nejspíš ani nebudou. 

  Pokud máte doma sourozence a máte strach, že vám rozdělanou hru nějakým způsobem poničí, tak si založte svůj profil řidiče. Jak se zakládá? Úplně jednoduše. Při spuštění hry se vám otevře herní menu, kde si vybíráte mapu a profil. Tam byste měli mít tlačítko Create new driver, do hry si můžete stáhnout i český jazyk. Po stisknutí se otevře další okénko, do kterého zadáte svoje údaje. To znamená: jméno a příjmení a datum narození. Nebojte, tyto údaje se nikde na internetu neukážou. Poté již stačí kliknout na ukládací tlačítko a máte svůj vlastní profil uložen.

  Ještě se zmíním, k čemu je vlastně profil dobrý. V profilu řidiče se ukládá skóre, do kterého patří také to, kolikrát jste jel, kolikrát jste naboural, kolikrát jste přejel chodce, přijel pozdě na zastávku, dopravil cestujících a mnoho dalšího.

  Mapy

  Jestliže vás už omrzela základní mapa hry Berlína nebo Grundorfu, můžete si na internetu stáhnout mapu Great Grundorf. Je to téměř stejná mapa, jako v základní hře, ale obsahuje mnohem více objektů a myslím, že i pár nových linek. Inu, můžete se na internetu mrknout i na fotky.

  Další českou nejznámější mapou je pražská linka a Ústí nad Labem. Tu si můžete stáhnout na www.omsi.cz. Mapa funguje jak pro první díl hry OMSI, tak i pro druhý díl. To samé i mapa Ústí nad Labem. Ta je už bohužel placená. Stojí 135 korun českých. Myslím si, že za ty peníze se to určitě vyplatí. Jinak dále existují i smyšlené nereálné mapy nebo si dokonce můžete vytvořit podle speciálního editoru i vlastní mapu.

  Módy

  Tento pojem je všeobecný. Pod módy patří téměř vše, co se do OMSI dá stáhnout. Ano, i mapy.

  Náročnost

  Pokud vás zajímá, jestli váš počítač hru zvládne nebo se bude sekat, tak vám zde přiložím i odkaz na stránku, která počítač prověří.  http://www.systemrequirementslab.com/cyri/requirements/omsi-bus-simulator-2/12057/

  Autor: (14 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!