Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ondřej Neff – Pán vzduchu, Pán země a Pán moří

  vydáno  •  knihy

  Verneovky jsou podle mě velmi hezké knížky, a mnoho z nich převyprávěl v češtině Ondřej Neff. Převyprávěl například: Dvacet tisíc mil pod mořem, Tajemný hrad v Karpatech, Patnáctiletý kapitán, Dva roky prázdnin...

  Jules Verne, © Alpina

  Jules Verne napsal mnoho knih, a kdyby roku 1905 v 77 letech nezemřel, napsal by knížek o hodně více. Ještě, než zemřel, věděl, že už dlouho na tomto světě nebude, a prozradil svůj úmysl, který holt za svůj život nestihl. Chtěl, aby se všechny jeho literární postavy setkaly v jedné knížce. Tento úmysl převzal Ondřej Neff a napsal tři velmi napínavé navazující díly. Nazval je Pán vzduchu, Pán země, Pán moří.

  V prvním díle je hlavní postavou detektiv Fix, se kterým jsme se setkali v knížce Cesta kolem světa za 80 dní. Detektiv Fix se svým milovaným kloboukem, se kterým bezmála spí, s diplomatem Mauklerem, tuší nějakou čertovinu, proto neustále sledují nejbohatšího člověka světa – Virgilema Adrianema, a nakonec se částečně souhrou náhod dostanou na palubu jeho obrovské vzducholodi. Zde se jen přesvědčují, že nic čistého za tímto člověkem nestojí. S vynikající vzducholodí proletí nad Evropou a Amerikou. Všechny tři knížky ilustroval Milan Fibiger.

  V druhém díle už zcela jistě vědí, že Virgilem Adrianem je velký zločinec. Detektiva i jeho druha uvězní a nakonec je osvobodí jakoby hodný člověk, který je však pouhý pirát, který přepadává lodě. Vezme je na svou zvláštní loď, která však pluje v hloubkách země. Ke všemu se dozvěděli, že kapitán Nemo je u někoho vězněn.

  Třetí díl přinesl vyvrcholení, kde Detektiv Fix a jeho diplomat jsou zpátky v Ďábelských spárech Virgilema Adrianema. Ten je pošle na měsíc v dalším zvláštním přístroji. Avšak díky funkcím přístroje se vrátí šťastně na zem. Zde byl konečný souboj, který samozřejmě všechny dobré postavy vyhrály. Příběh je samozřejmě více zamotaný, avšak to nejde popsat stručně.

  Tyto knížky pro milovníky Julese Verna doporučuji.R^

  Autor: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 21. února 2020 v 9:33.
  Alpina v něm napsal:

  Děkuji:-)

  Příspěvek ze 7. února 2020 v 18:49.
  Mari1 v něm napsala:

  Moc pěkný článek. :-)

  Příspěvek z 6. února 2020 ve 4:43.
  verbum v něm napsal:

  Díky z bezva článek...to jeste neznám..