Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Opomíjení skokani?

  vydáno  •  Sport
  Každý si již určitě stačil všimnout, že ve středu u nás v ČR bylo zahájeno mistrovství světa. Novináři se zajímají o to, zda medaili dostane Lukáš Bauer. Ale skokani na lyžích jsou poněkud opomíjení.

  Vladěna Pustková - Skokanka na lyžích Vladěna Pustková., © MAFRA

  Jelikož jsem velká fanynka skoků na lyžích, tak si všímám, že mnoho lidí o tomto sportu neví téměř nic. Možná to je tím, že na ČT naleznete přenos skokanského závodu jen velmi zřídka. Třeba na polských stanicích můžete "chytnout" téměř všechny souboje skokanských mistrů. Navíc polštině můžete docela dobře rozumět!

  Ale vraťme se k tématu. Přece na mistrovství jsou naši skokani! Budou skákat a v médiích se o nich moc nedočteme. Ale jakto? Vždyť Jakub Janda vyhrál světový pohár a to nebylo až tak dávno! Romanovi Koudelkovi zase v posledních dvou letech stoupá forma (a to myslím dokazuje několik krásných 4. míst ze závodů a také ocenění Man of the day). Vždyť Lukáš Hlava průběžně vede v kontinentálním poháru!

  A my se o ně nezajímáme! Jak by nám asi bylo, kdybychom seděli nahoře na můstku a dole fandilo pouze pár českých návštěvníků, ale haldy polských, kteří přišli podpořit Adama Malysze? Jejich "orla"! Asi by nám nebylo dobře při tom pohledu, že nám skoro nikdo nefandí!

  Tak zkusme projevit trochu zájmu i o tyto kluky! Vím, že světová elita je možná na vyšší úrovni, než jsou naši skvělí skokané, ale velké závody vyhrávají většinou ti, od kterých bychom to nikdy nečekali (Vyhrál někdy finský velikán Jane Ahonen olympijské hry? Samozřejmě ne!) Může se stát cokoliv! A tak zkusme fandit i těm, koho tolik neznáme. Podpora diváků dokáže udělat divy.

  Takže skokům i jiným zimním sportům zdar! A hodně štěstí všem soutěžím mužům i ženám!

  Odkaz na další zajímavé informace k tématu www.skoky.net

  Přezdívka autorky článku na Alíkovi - Pe_tule

  Vše o MC 2009 v Liberci

  Oficiální stránky Mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009 - www.liberec2009.com

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 20. února 2009 v 16:24.
  hhoollkkyy v něm napsal:

  mééééééééééééééééééééé

  27mééééé má stříbro mééééé27

  Příspěvek z 20. února 2009 v 15:44.
  AhOjKi-xxx v něm napsal:

  Reakce na Pe_tule:

  A proč by neměli,dyť je celkem good ....

  Příspěvek z 20. února 2009 v 15:21.
  _sabush_ v něm napsal:

  Reakce na Radkaa:

  jj v pořádku..4