Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Opouštěli jsme školu a bylo nám do breku

  vydáno  •  Škola a poznání
  Tak už nastal ten den. Den, kdy to všechno končí. Nikdy jsem si nemyslela, že to bude takové, ale bylo. Ve škole jsme měli poslední zvonění, každá holka měla na sobě přenádherné šaty a každý kluk společenské oblečení. Už od rána nám pomalu docházelo, že tohle je konec a jako třída se už nikdy neuvidíme.

  Poslední zvonění v centru města je v plném proudu , © MF DNES

  Když jsem se zamyslela, vzpomněla jsem si na dobu, kdy jsme se těšili, jak ze základky vypadneme. Ale dnes nám je všem jasné, jak jsme se spletli. Padala na nás úzkost a bylo nám do breku. Když zazvonilo na hodinu, bylo to ještě horší...

  Učitelka nastoupila do třídy a jakmile nás uviděla, zapomněla svoji řeč a rozbrečela se. V tu chvíli jsme si všichni uvědomili, že je to pravda a pro nikoho na naší škole to není jednoduché. Možná, že to bylo taky tím, že jsme byli jediná devítka na škole. Každopádně po rozdání vysvědčení se rozdrnčel zvonek, který nám oznámil, aby devátý ročník nastoupil do posledního patra ve dvojicích.

  Až uslyšíme hudbu, máme se rozejít po schodech dolů. V tu chvíli se rozbrečeli hlavně kluci, ale do smíchu nebylo nikomu z nás. Když už bylo po všem a nastalo poslední focení před školou, brečeli jsme všichni (až na výjimky dvou až tří kluků), ale hlavně brečely učitelky. Když jsme se pomalu začali rozcházet domu, byl konec. Byl konec našim třídním hádkám, našim potyčkám i našim minutám smíchu. Prostě konec.

  Až teď v tuto dobu si pořádně uvědomuji, o co jsem přišla tím, že jsem si neužívala posledních chvil se svojí skvělou třídou, ale prohlašovala jsem, jaké to bude skvělé, až odejdu ze základky. Proto radím: užívete si, dokud je čas.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 9. října 2009 ve 20:10.
  Lenulinka71 v něm napsala:

  Ehm..

  Mě se tohle naštěstí netýkalo, protože jsem šla ze sedmičky na víceletej gympl.. moji třídu na základce jsem měla moc ráda a loučení nebylo zrovna veselý, ale když vidím, jak se ty děcka chovají teď a jak se prostě za těch pár let změnili (většinou fakt k horšímu)... je to smutný a jsem ráda, že jsem šla na ten gympl xD

  Příspěvek z 3. října 2009 v 9:37.
  seu v něm napsal:

  třídníé srazy

  když zorganizujete třídní sraz za několik let se zase uvidite a zavzpominate mama s tatou na takove srazy(v jejich připadě třeba po20ti letech) jezdí skoro pořát

  Příspěvek z 2. října 2009 ve 21:22.
  Super--Star v něm napsal:

  tý jo

  četla jsem si to ,až mě to dojalo27