Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Opožděná zima přišla!

  vydáno  •  Příroda · Počasí · Zima
  Jistě si všichni pamatujete, jak začalo sněžit v roce 2008 a vydrželo to nějakou chvíli. Byl velký mráz, a tak nebyl problém jet si zalyžovat či zasnowboardovat na umělý sníh. Ale co typické stavění sněhuláků a podobně?

  Začátek zimní sezóny - listopad 2008 - Sníh udělal v Karviné radost hlavně dětem, © Drahoslav Ramík

  Nevím jak u vás,ale u nás,na Moravě napadlo asi tak za tři dny 15 centimetrů sněhu.Nejdříve k nám přišla jen taková malá sněhová přeháňka,ale nikdo nevěřil, že sníh vydrží. Jenže ejhle! Třetího dne jsem se probudila, protáhla, podívala se z okna a oči mi málem vylezly z důlků. Na ulici bylo sněhu habaděj!

  Po škole jsem si rychle napsala úkoly, a hned jak přišel táta z práce (samozřejmě byl nadšený), tak jsme oba běželi na zahradu stavět sněhuláka. A docela se nám poved!Byli jsme spokojení a jen jsme si pochvalovali.

  Taky miluji, když s naším Aronem chodím v zimě na procházky. Hrozně mne baví hledat stopy zvířat a pak to zvířátko hledat. Ještě ten den jsem kamarádku vytáhla na kopec, aby šla sáňkovat a to jsme si užili srandy až až!

  Buky na Bouřňáku.Ale ne každý byl ze sněhu nadšený tak jako já. U nás ve třídě mí spolužáci kňučeli, že už chtějí léto apod. Proto jsem se jich pár zeptala, co si myslí o tom, že přišla "druhá" zima. Tady jsou jejich názory:

  • Jitka: Jsem opravdu ráda, že nasněžilo tolik sněhu! Fakt jsem to nečekala a moc mne to potěšilo. Určitě si to užiji, dokud ještě můžu!
  • Martin: Mně se to moc nelíbí. Už bych se raději někde rochnil na sluníčku u vody.
  • Ivona: Já už se těšila tak na léto! Mohla bych už klidně chodit jen v plavkách, a teď, když napadlo tolik sněhu, se musím navlékat. Prostě a jednoduše: zima je DĚS!
  • Filip: Wow! Jsem rád, že je tu zima, protože se konečně naučím jezdit na snowboardu, a zbožňuju kulovačky!
  • Markéta: Já jsem něco tak mezi. Těšila jsem se na léto, ale vůbec mi neva, že je tu zima. Mám ji stejně docela ráda, tak co už.

  Ano, někteří z vás zimu nesnášejí. Ale vzpomeňte si na dobu asi tak před 4 lety, kdy sníh nebyl skoro vůbec. Vy jste po něm určitě dychtili tak jako já. Proto si zimu užijte, dokud zde ještě je. Třeba příští rok už nebude! Vždyť v zimě můžete chodit bobovat, můžete nosit zvířátkům do krmelců, můžete chodit na běžky, lyžovat, můžete hrát koulovačky a tak dále.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi - Carol11


  Je tu opět zima!

  Už jsem si málem myslela, že začíná jaro. Bylo krásně slunečno, 6o C nad nulou atd. Když to jsem dneska šla pěšky do hudebního kroužku, začalo strašně chumelit. Kam jsem se podívala, tam bílý sníh. Samozdřejmě, že mě to podkluzovalo.

  Když jsem přišla do kroužku, bylo nás tam strašně málo. Napsala jsem kamarádce jestli příjde. Odpověděla mi ať ji omluvím, že jí nic nejede a proto přijede později.

  Tramvaje nemohly jet, protože jim to podkluzovalo. Trolejbusy a autobusy taktéž. Když jsem přišla domů, musela jsem jít ještě s našima pejskama na procházku ven. Některým zvířátkům, např. našim pejskům, se sníh strašně líbí. Poletují ve sněhu a užívají si čerstvéko vzduchu. I mě to samozdřejmě prospělo, ale zase jsme se museli teple obléknout vzít si čepici, rukavice a šálu.

  Teďka jsem ale ráda, že sedím doma v teploučku a nemusím se někde venku brodit sněhem jak na Sibiři. Zítra až půjdu do školy tak doufám, že tak chumelit nebude a že se bez zmatků v klidu dopravím do naší skvělé školy!

  Vizitka autorky článku na Alíkovi - zebratko

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 13. února 2009 v 18:07.
  LilQa v něm napsala:

  Zima, leto, zima, leto...

  Tak zimu mám rada, aj sneh, ale keď stále sneží dokola, tak mi to už leze na nervy... A ešte k tomu na Valentína! HNUS!!! 232317

  Příspěvek z 13. února 2009 v 17:42.
  marcafil v něm napsal:

  Dobrý článek

  docela zajímaý článek a ty fotky sou bez chybny425

  Příspěvek z 13. února 2009 v 11:39.
  Elki v něm napsal:

  Jupíí

  No já mám radost že nasněžilo, můžu jezdit na snowboardu! Tam když se vysekám tak to sice bolí, ale aspoň mám tlustou bundu a kalhoty, kdežto v létě na skejtu to bolí víc21 ještě chvíli zimu!!!