Alíkovina

Oprášený Igráček

vydáno  •  Sběratelství
Zájem diváků o filmy s příběhy starých hraček napovídá, že některé hračky se stávají pro děti něčím víc než obyčejným předmětem. Jsou pro ně jakýmsi talismanem, který jim i po mnoha letech připomíná dětství. Miroslav Kotík se rozhodl splnit svůj dětský sen a vrátit slávu postavičce Igráčka.

Jedna z figurek nové série igráčka., © Radkaa

Protože však Miroslav Kotík není filmař, ale šéf firmy na výrobu hraček Efko, nepostavil Igráčka na filmové plátno, ale oprášil formy na lisování, požádal o spolupráci designéra hraček Miloše Hábu a začal vyrábět Igráčka drobně upraveného.

Pokud novou figurku dáte do ruky někomu, kdo si hrál s původním Igráčkem, pak téměř okamžitě pozná rozdíl. Hlavně si všimne toho, že osmicentimetrová figurka má nově otočné zápěstí. Figurka už nebude mít stále stejný výraz, přibyly brýle nebo bradka a plastický nos.

Do budoucna se počítá, že Igráček nebude představovat jen profese, ale bude také sportovat. Ale chystá se Igráček skateboardista, květinářka nebo kadeřnice. Novinkou Igráčka 21. století jsou auta a kufříky. Ty jsou navrženy tak, aby šly spojit a vzniklo městečko. V každém kufříku jsou předměty potřebné pro určitou profesi.

Na pulty obchodů se stěhují první Igráčci – postavička cestáře, automechanika, zdravotnice, kuchaře, policisty, lékaře, pošťáka a číšníka.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (19)

Příspěvek z 30. října 2010 v 8:59.
lucík12 v něm napsala:

Mám taky

Já mám číšníka a budu mít kuchaře a doktorku ale važte si těchto hraček za pár let to bude možná mít vělkou cenu

Příspěvek z 28. září 2010 ve 12:15.
Phinias v něm napsal:

pletete si Igráčka a Lego!!

to vtom juniorovi bylo lego. praví lego abis věděl!!1616

Příspěvek z 28. září 2010 ve 12:15.
Ferb2 v něm napsal:

Reakce na LuciCertik:

Podle mě je lepší igráček příde mě líp udělanej než ta od playmobilu .17