Alíkovina

Orchideje – poslední šance!

vydáno
Více exemplářů, večerní provázení, aranžování, kresby, přednášky – to všechno připravili v Botanické zahradě hl. města Prahy na výstavu orchidejí.

Z tradiční výstavy orchidejí ve skleníku Fata Morgana., © Radkaa

Do pátku 23. února výstava přilákala do Troje přes 17.000 návštěvníků! Posledním dnem, kdy je možné do pestrého světa orchidejí vstoupit, je neděle 25. února.

A věřte, že cesta za orchidejemi stojí za to. Množství tvarů i barev květů okouzlí i ty, kteří se o rostliny příliš nezajímají. Skleník Fata Morgana je při příležitosti výstavy orchidejí otevřen denně od 9 do 17 hodin.

Výstavu živých rostlin doplňuje výstava orchidejových kreseb Pavla Arlta ve výstavním sále. Nechybí ani rozměrné květinové vazby. Víkendové večery jsou opět vyhrazeny podvečernímu provázení. První skupinka vyrazí v 17 hodin (zdarma, zpoplatněn je pouze vstup do skleníku - dospělí 90,- Kč). Telefonické objednávky přijímá Veronika Trmalová, telefon 603 582 191.

Velký úklid ve Fata Morganě Expozice Fata Morgany zůstane v týdnu od 26. února do 2. března (včetně) veřejnosti nepřístupná. Ovšem žádné zásadní změny se v tropickém skleníku se nechystají! Je to jen taková „běžná“ údržba ve velkém – budou doplněny substráty a přerostlé liány budou poněkud zkráceny. Úklidu se nevyhne ani sladkovodní jezírko umístěné ve střední části, v tzv. nížinném deštném lese.

Další informace najdete na stránkách www.botanicka.cz.

Orchideje (Orchidaceae) – nejbohatší čeleď rostlinné říše. Zahrnuje asi 30 000 druhů, což představuje celé dvě pětiny kvetoucích rostlin. Průměr květů nejmenších orchidejí je kolem 1 milimetru, zatímco okvětní lístky největších mohou být dlouhé až 90 cm!

Autor: