Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Origami - umění pro zručné prsty

  vydáno  •  Volný čas doma · Vyrábíme
  Jednoho dne jsme ve skole skládali berušku. Chtěla jsem o technice výroby berušky vědět víc a tak jsem se zeptala paní učitelky, odkud postup výroby čerpala. Paní učitelka mi řekla, že to našla na internetu a styl skládání se jmenuje origami.

  Pro pokročilé origamisty - trojrozměrná myš, © Alík

  Origami mě hned zaujalo. Líbilo se mi, jak z kousku papíru můžu vyrobit pohyblivý model nějakého zvířátka, ale i různé postavy. Také jsem zjistila, že při skládání složitých tvarů zlepšuji svoji trpělivost. Slovo origami se skládá ze dvou japonských slov: oru = skládání a kami = papír.

  origami 

  Pokud se chcete o origami něco dozvědět, nebo si sami složit nějakou skládačku, podívejte se na www.origami.cz. Mnoho rad najdete také v článku Vyzkoušejte origami, fascinující umění skládat papír

  O týden později mi rodiče koupili knihu, ve které bylo mnoho skládaček. Hned jsem se pustila do skládání, ale přečetla jsem si, že na to potřebuji speciální origami papír. Sice jsem ho neměla, ale to nevadilo - vzala jsem si obyčejný a i s ním mi to šlo. Z celé knihy už mám všechno poskládáno a doma mám další knížky.

  tangramKdyž jsem se dívala na internet, našla jsem další umění odvíjející se od origami - a to tangrami. Tangrami se skládají z dílků, které vzniknou speciálním rozdělením obdélníku. 

  Podle mého názoru jsou origami i tangrami uměním pro každého a ještě více potěší, když si krásné skládačky můžete vyrobit sami.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (31)

  Příspěvek z 12. srpna 2010 v 1:26.
  metalistheway v něm napsal:

  Fuj

  Týká se to Japonska, je to kravina.5

  Příspěvek z 11. srpna 2010 ve 14:22.
  Verasolaria v něm napsal:

  fajn

  Celkem fajn dříve mě to bavilo. Podle návodu jsem složila akorát králíka, prasátko, žábu brontosaura, pejska a parníky, který umí i malé dítě.

  Příspěvek z 6. srpna 2010 v 0:52.
  Kurenaj v něm napsala:

  JUu

  Miluju to :) Sice neumím ale kochám se..zkouším zatím umím jen lišku ^^ a takový ty jako parník lodička a tak xD. Mám ráda všechno a Japonsko taky ^^