Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Oříšci z útulku

  vydáno  •  Mazlíčci
  Odjakživa jsem milovala útulky a pejsky v něm. Je to mé nejoblíbenější místo.

  Mělnický spolek ochránců zvířat nezvítězil ve výběrovém řízení, které radnice vypsala v roce 2013. S výsledkem však nesouhlasil, vítězný Dogpoint podle něj nesplnil podmínky řízení. Spory skončily u soudu. Ani teď, po jeho rozhodnutí, se ale mnoho nemění., © MAFRA

  Bydlím v Košicích na Slovensku. V našem městě máme útulek. Nejprve jsem nevěděla, jak vypadá útulek. Zjistila jsem to, když jsem se přihlásila na psí kroužek. S ním jsme měli jít do košického útulku. 

  Byla to malá stavba a okolo ní byli psi - bylo to neskutečné. Já jsem totiž milovala psy. Hned nám představili hodně psů. Jeden se jmenoval Keksík. Byl hodně tlustý, ale nebyl vůbec pomalý. Byl kamarádský, rád se mazlil. A byl hodně komický. V tlamičce nosil pískací hračku a pískal s ní. 

  Ostatní měli různá jména, už si je ani nepamatuju. Potom nám dali psy, abychom je vyvenčili. Dostala jsem psa jménem Veve. Byla hodně inteligentní a kamarádská. Byl to středně veliký oříšek s hnědou srstí a na tváři měl žlutou masku. Po krátké procházce jsme psy měli vycvičit. S Veve to byla hračka. Sedni se naučila rychle. Lehni bylo lehké. Popros též. Vrátili jsme se z vycházky a dali nám nového psa. 

  Já jsem měla Orlyho. Byl aktivní, skákal a kousal, též kradl pamlsky. Byl to malinký darebák. Byl celý černý s dlouhou srstí. Nebylo lehké ho vycvičit. Pomalu jsme zvládli sedni, též popros. Lehni mu nešlo. 

  Poté jsem dostala nového psa. Byla to Julie. Byla hezká s krátkou srstí, tricolor. Byla poslušná. Lehce jsem ji naučila sedni, pak lehni a nakonec popros. Na řadě byl poslední pes.

  Já sem měla Danku. Byla hodná, pomalá a mohutná. Srst dlouhá, černá na hrudi bílý flek.

  Potom byl výcvik. Já jsem měla Spirita. Byl to malinký huňatý pes. Naučila jsem ho popros a lehni. Potom jsem šla domů. Byl to krásný den a od té doby miluji útulky.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 17. června 2015 v 19:03.
  vikanocka11 v něm napsala:

  Reakce na Bastynka:

  ďakujem za pochválenie príspevku , to som ja , vikanocka11 , aj ja som Slovenka , iba  články píšem po česky :) . Áno , rodičia mi povedali , že cez prázdniny pôjdeme asi do útulku pozrieť si nejakého a adoptovať . 25

  Příspěvek z 16. června 2015 ve 23:20.
  Bastynka v něm napsal:

  Krásne. :)

  Ahoj, krásny článok. Ja mám tiež rada útulky, chodila som tam venčiť psíky až prišiel osudový deň a jedného (môjho najobľúbenejšieho) mi rodičia adoptovali. Odvtedy ho mám a som s ním šťastná. :) a čo ty? nemôžeš si jedného zobrať?