Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Oslava!

  vydáno  •  tvoření
  Chystáte se slavit? Nevíte jak na to? Mám tu pro vás pár rad, které vám doufám pomůžou. Je to nejprve jednoduché že? Ale pak zjistíte, že to není žádná legrace.

  Oslavu všichni znáte. Je to ten den, kdy se všichni baví a gratulují vám. A mám tu pro vás návod, jak se dá nejlépe zorganizovat.

  Nejlepší je vytvořit si plán, podle kterého budete postupovat.

  Pozvánky: Na pozvánce by mělo být: místo, čas, den oslavy a telefonní číslo. (Pozvánku můžeme vytvořit na PC a vytisknout)

  Vezmeme si kousek papíru (nejlépe tvrdší) a napíšeme: Zvu tě na mou narozeninovou oslavu! Kde? ____________ Kdy? ____________ V kolik? ____________ Telefonní číslo: _____________ Těším se na tebe! Doufám, že přijdeš. Tvé jméno (můžeme pozvánku vyzdobit) Pokud nechcete vytvářet několik dalších pozvánek, prostě ji zkopírujte. Pozvánku můžeme dát do obálky.

  Dekorace: Stačí se vybrat do obchodu a koupit je, ale můžete si vyrobit sami. Seberete barevné papíry a jednoduše, nakreslíte nějaké květiny, balóny, hvězdy. Když už máte nakreslené všechno, co byste chtěli, tak to vystřihneme. Můžeme to nalepit na nějaký nábytek (pokud to máma dovolí) nebo, nahoru uděláme nůžkami malou díru a provlečeme skrz ni nějaký provázek a někde zavěsíme. Můžeme koupit i pár balonů a někde zavěsit. Takhle si můžeme vyzdobit celý dům.

  Jídlo: Jídlo by na každé oslavě nemělo chybět, představte si hladové lidi, to by byla katasrofa! Na stole by mělo být vše, ale samozřejmě narozeninový dort. Jídlo vybírejte podle sebe, ale i tak tu mám seznam co by nemělo chybět: - Voda! Voda vždy musí být po ruce, může být samozřejmě i něco jiného, ale základ je VODA - Něco slaného (Chipsi, slané tyčinky) - A samozřejmě i něco sladkého (bonbóny, zákusek.)

  A jako poslední je - Zábava: Zábava může být jakákoliv: Hry, hudba. Je to jen na vás, ale mám tu pro vás nápad, jimž nic nezkazíte: Jmenuje se to Pevnost Boyard‘, určitě to znáte. Já to dělávám takhle: Udělám obrázek místnosti, kde se to bude hrát. Pak na malé papírky napíšete nějaké úkoly, které následně schováte v místnosti (ne všechny na jedno místo). Na mapu označíte, kde jsou úkoly schované. Vaši hosté půjdou postupně podle mapy, a pokud najdou nějaký úkol, musí ho udělat. Na konec můžete dát nějaký poklad (jako v pevnosti Boyard) např. nějaké sladkosti, nebo nějaké hračky s kinder vajíčka. Doufám, že jsem vám pomohla. Ahoj!

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 18. srpna 2015 v 16:32.
  Rock_Lee13 v něm napsal:

  Pochvala, kritika a nápad k dalšímu článku

  Moc pěkně napsaný článek, ale na tvém místě bych k pozvánce připadal ještě e-mail a co se týče jídla, tak to by mělo být zdravější.

  Jinak si myslím, že kdyby někdo tvým způsobem uspořádal oslavu, tak by jistě uspěl.

  Na tvém místě bych ještě napsal článek, jak uspořádat oslavu pro lidi, kteří jsou introverti.