Alíkovina

Oslava dne Star Wars připadne letos na sobotu 7. května

vydáno  •  Volný čas venku · Kultura
Patříte mezi fanoušky Star Wars? Pak si jistě nenecháte ujít Star Wars den, který díky parafrázi slavného pozdravu: „May The Force Be With You,” připadá na květen.

Z filmu Star Wars: Síla se probouzí, © Falcon

I letos se kostýmovaní fanoušci vypraví na průvod hlavním městem, tentokrát ze Staroměstského náměstí. Všichni, kdo mají kostýmy jsou vřele vítáni. Průvod vyrazí v sobotu 7.5.2016 v 8:30 od Pomníku Jana Husa.

Tak jako v loňském roce bude pro veřejnost v Holešovicích připraven bohatý program. Hlavně rodiny s dětmi se mohou těšit na různé workshopy, soutěže a přednášky na téma Star Wars. Program zahájí krátkým vystoupením v 10:00 hodin Cantina Band Pražského filmového orchestru.

4. květen je svátkem všech fanoušků ságy Star Wars a to díky slovní hříčce věty „May The fourth Be With You“ (4. květen s tebou), které při vyslovení zní téměř stejně jako legendární pozdrav ze Star Wars – „May The Force Be With You” (Nechť tě provází Síla). Tento den vznikl díky věrným fanouškům Star Wars a právě oni založili tradici oslav, které se konají každý rok po celém světě.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!