Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Oslava narozenin!

  vydáno  •  Volný čas doma
  Chystáš se připravovat narozeninovou oslavu pro sebe, kamaráda/kamarádku, či sourozence? Tak to ti dám pár typů, jak na to!!!

  Deset bodů, jak uspořádat nejlepší narozeninovou oslavu všech dob, dle mě:

  1. Připravit pozvánky. Nejoriginálnější je,vyrobit je, ale pokud se ti nechce, nebo je hodně pozvaných, tak je normálně nachystej na počítači a vytiskni.
  2. Nejlepší je si založit nějaký sešit, ve kterém budeš mít všechny informace o oslavě (hry, co musíš nachystat).
  3. Výzdoba!!! To je další důležitá část přípravy oslavy. Úžasnou ozdobou je třeba dlouhatánský papírový řetěz z papírových proužků. A nebo žížalový řetěz (tak tomu říkám já), který je na obrázku. Těchto řetězů je potřeba hodně, nejlépe alespoň třikrát délku pokoje, který zdobíš. A přes ně přeházet konfety všech barev. Udělá to krásný slavnostní dojem. A pokud chceš něco na ozdoby napsat, jako například ,,Všechno nejlepší’' a pověsit to na záclonu, tak na to jsou nejlepší nafukovací balónky. Na každý balónek patří jedno písmeno. A nebo se na to dají použít i vlaječky na provázku, vystřihneš si trojúhelníky z barevného papíru a přilepíš, nejlépe lepící páskou na provázek hezky jeden vedle druhého. No a co by to bylo za oslavu bez slámek? A co třeba si je nějak hezký ozdobit? Můžeš na ně například nalepit papírový knírek jako, že pro kluky a krásně červené pusy jako, že pro holky.
  4. Jídlo!!! Co asi na jídlo? To je v celku na tobě, ale hlavně by mělo být na stole něco slaného (brambůrky, křupky, tyčinky, my s mamkou děláváme domácí tyčinky a to je teprve mňamka) a samozřejmě něco sladkého (zákusky, dort, muffiny, čokoláda, bonbóny, nejrůznější sladké mňamky z obchodu, my s mamkou pro tentokrát děláme trubičky plněné krémem a zákusky).
  5. Pití!!! Na pití je nejlepší mít nachystáno ,,všechno’', tedy minerálku, kofolu, džus, a to je důležité, džbánek s čistou vodou, protože ne všichni pijí sladké pití a taky na zředění džusu. Do vody můžeš přidat mátu, meduňku, citrón, či sedmikrásky (pořádně umyj). Nesmíme zapomenout na dětské šampaňské!
  6. Rozhodnout se, jestli bude oslava přes noc!!! Většina oslav je pouze přes den, ale to není taková zábava, jako přes noc, sice je s tím více práce a taky musíš zajistit večeři a snídani, ale nakonec to bude nezapomenutelná oslava.
  7. Zajistit program!!! Na oslavě se může dělat cokoliv. Jít na bowling, do kina, či na bazén, ale proč platit, když se může slavit v klidu doma a zadarmo? No jo, to se lehce řekne, ale co celou dobu budeme dělat? Co třeba si zahrát nějaké hry?
  • Pár tipů na hry: hamiky papiky nebo-li vidličky a nože, hra je jednoduchá a zábavná. Nachystají se například bonbóny (může to být cokoliv, klidně čokoláda, ale mělo by to všem chutnat) a dají se do vedlejší místnosti, také se nachystá nějaké oblečení, co jde rychle obléknout například papuče, čepice, šála a třeba mikina. Všichni si sednou do kroužku a budou postupně házet kostkou. Když někdo hodí šestku, vyběhne a co nejrychleji si obleče všechny věci, co jsou nachystány. Lidé v kroužku dále házejí kostkou, prozatím co on/a se láduje „bonbóny“ (ale pozor, může si brát jen po jednom bonbónu a dokud nedožvýká, nemůže si vzít další). Až další hodí šestku všichni zařvou šest, ať to ten/ta vedle slyší. Rychle se vysvlékne, aby se mohl obléknout další a vrátí se do kroužku. Takhle to pokračuje, až dojedení bonbónů. Tip: u jídla by měl někdo být, aby dohlížel, jestli někdo neprovádí.
  • Nejrůznější stolní hry (Monopoly, twister, aktivity, nebo jiné ze stolních her). Ty vás zabaví na dlouho a nemusíš nic extra vymýšlet.
  • Opičák se opičí, tuto hru hrají pouze dva lidé a ostatní se dívají. Vezmeš si jednoho za dveře a řekneš mu, ať se celou dobu opičí po tom druhém do té doby, než udělá něco, co on nedokáže (sundá si brýle, pootočí s náramkem, nebo s řetízkem). U této hry se celkem zasmějete, protože ten, podle koho se opičí, vůbec nebude vědět, co má dělat a chvíli mu potrvá, než mu to dojde.
  • Čokoláda, jeden člověk si vezme čokoládu a dá si ji na výšku mezi zuby a pokusí se co nejsrozumitelněji říct nějaké těžší slovo, či větu. Ostatní hádají, co říká.
  • Lapač času, všichni si sednou do kroužku zády k sobě, doprostřed se dá mobil, na který se nastaví jedna minuta. Všichni ji budou v duchu odpočítávat a když si někdo bude myslet, že už je to minuta, tak si stoupne a otočí se čelem k budíku, ten kdo bude nejblíže k zazvonění mobilu vyhrál. Tip: na oslavě by se neměla používat televize, ani počítač zkazí to celý dojem oslavy!!!

  Nezapomeň na hudbu!!! Ano přesně tak, hudba rozveselí celou tvoji oslavu. Předem si ji nachystej na flešku, nebo vyhledej na YouTube.

  Den oslavy? V jaký den je nejlepší mít oslavu? No já ji většinou mývám z pátku na sobotu, nebo z neděle na pondělí a jdeme společně do školy, ale je to úplně na tobě, kdy ti to vyhovuje nejvíce.

  Nezapomeň uklidit! Ano, já vím, že je to otrava, ale oslava narozenin by měla být dokonalá. Úklid k tomu samozřejmě patří, takže ať se všechno třpytí! Snad Ti článek pomohl k uspořádání nejúžasnější oslavy všech dob, a že si všichni libovali nad Tvou oslavou.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Lucanacana v něm napsala:

  Reakce na juli2002:

  To jsem ráda1026

  juli2002 v něm napsala:

  super

  fakt hodně dobrý článek já mívám oslavy velmi podobné444710