Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Oslava se blíží... jaký vybrat dárek?

  vydáno  •  Vyrábíme · Čtenáři píší Alíkoviny
  Já o dárcích přemýšlím minimálně měsíc před oslavou. Rok začíná maminčinýma narozeninama. U ní to není tak těžké - radost jí udělá kdejaká maličkost. Někdy dostane krém na ruce, přívěšek z keramiky vlastní výroby, hrníček nebo sypaný čaj.

  Dort se žloutkovým krémem, © Profimedia.cz

  Týden poté slaví narozeniny tatínek. To je jedno z nejtěžších vybírání. Procházím cukrárnou s gumovými bonbony, knihkupectvím s detektivkami, obchody se sportovním oblečením (pokud se rozhodneš vybrat zde, myslím, že postačí potítko nebo ponožky), nebo zajdu do fanshopu jeho oblíbeného fotbalového týmu.

  Pro mladší sestru je vybírání nejsnažší. Zajdu do hračkářství pro plyšáčka a pro karty, někdy do papírnictví pro barvičky. Kdybych měla sestru starší, než jsem já, zašla bych do nějaké drogerie třeba pro oční stíny, řasenku a podobně. Koukla bych i na bižuterii.

  Dárky pro staršího bratra se příliš neliší od těch pro tatínka, to znamená sportovní potřeby, věci k fotbalu. Zkusila bych se podívat i do levných knih. Tam mají CD za 49 Kč. Mít mladšího brášku, vyzkouším sladkosti, nálepky a třeba míček na házení.

  Prarodičům jsem do 10 let kreslila obrázky. Pak už mi to přišlo neslušné. Babičce jsem začala k svátku kupovat čaje jako má maminka a k narozeninám dostává Milku, pokaždé jiný druh. S dědečkem to mám nejtěžší. Komisaře Rexe, lopatku i puzzle s fotkou babičky už má. Letos dostane pytlíček plný bylinek.

  Doufám, že se vám nápady na dárky hodily a že je využijete. Docela by mne zajímalo, jak řešíte podobné situace vy. Napište mi o tom do komentářů pod článkem.

  Vizitka autorky článku na Alíkovy Yahoodqa

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (33)

  Příspěvek z 18. prosince 2008 ve 20:01.
  i-Dog v něm napsal:

  Darky

  No ja jsem tenhle rok koupila babicce snurku na bryle a dedovi jsme se sestrou koupily pouzdro na bryle.

  Příspěvek z 8. listopadu 2008 v 18:58.
  katka4 v něm napsala:

  Reakce na Hellyna:

  Myslíš ke svatbě nebo k výročí svatby? Já babičce a dědečkovi k výročí dávám věci pro dva. Například dva hrnečky a k tomu čaj na dobrou pohodu, nebo bonboniéru ve tvaru srdcí a láhev vína (tento dárek hlavně jako rodina), nebo jí třeba koupíme dort ve tvaru srdce. Pár osvětčených věcí pro babičku: Kosmetika - zdraví: Mast, pomáda na rty, šampon, sprchový gel, pěna do koupele, kosmetická taštička, hřeben, fén...) Klenoty - bižuterie: Hodinky, přívěšek na krk, spona do vlasů... Pomůcky do kuchně: nůž, prkýnko, vařečka, kořenky, hrníčky, misky... Knihy: Recepty, román, citáty... Hudební CD a film na DVD... Ozdobné drobnosti: Aromalampa, svíčka, svícen, osvěžovač vzduchu... Květiny... Doplňky do bytu (domu): Kobereček, lampa, obraz... Nápoje: Alkohol, čaje, káva... Oblečení: (Doporučuji jen doplňky! Triko, kalhoty, sukně a tak dále by se nemuseli vyplatit! Ne každá babička je ráda, že všichni ví její velikost! Pozor na to!) Kabelka, kapesníky, ponožky, pantofle, šála, šátek, čepice, rukavice, deštník... Lístky: Do divadla, na koncert... Na masáž... Léky: Vitamíny... Dědečkovi: Kapesní nůž, otevírák na víno, nářadí, baterka, holící strojek, hodinky... Kosmetika: Cestovní kosmetická taštička... Lístky: Do divadla, na koncert... Relaxace: Poukaz na masáž... Hrníček, skleničky na víno... Nápoje: Víno, destiláty, likéry, čaje, káva... Film na DVD (CD)... Kravata, kapesníky, bačkory, ponožky, rukavice, šála, čepice, deštík... Léky: Vitamíny... Ale nezapomeň! Fantazii se meze nekladou!

  Zrovna dnes jsem na internetu hledala vhodný vánoční dárek. Nebo spíše dárek k narozeninám. Náš děda má totiž narozeniny 18.12. a slavíme to obvykle o Vánocích. A na internetu jsem našla opravdu vinikající dárky. Pokud chcete dárek jako rodina, můžeš se s mamkou a taťkou domluvit a koupíte jeden dárek společně, na který můžeš pomoci přispět. Byla tam například lázeňské pobyty (víkendy i týdny) pro dva ale také třeba tandemové seskoky padákem. Pro babičku to třeba může být nějaký přívěšek (ne moc velký, nápadný a moderní) a pro dědečka například  nářadí (pokud je kutil) nebo třeba mast, kapesní nožík, klekátko na zahradu (nebo kytičky)... Já mám na dárky zaručenou metodu. Najdu si spolehlivý tajný zdroj (v případě babičky dědečka a obráceně) a s ním se domluvím, že mi bude babiččina přání hlásit. Určitě se při televizní reklamě taky někdy zasníš (To je tak krásná řasenka!) a zasnívá se i každý jiný. Já tvoji babičku neznám, ale snad tě něco z mých nápadů inspiruje. Dobře vyberte a někdy mi napiš! Ahoj - katka4 16

  Příspěvek z 25. října 2008 ve 21:27.
  AničkaSkřítek v něm napsal:

  TIP

  Nó takže myslím že vaší mamince i jiným maminkám udělá největší radost když:
  1.Budete ji poslouchat na slovo25
  2.budete nosit samé dobré známky4
  3.POZOR1111 toto můžete použít i pro tatínky16
  4.nebudete odmlouvat a nebudete drzí...........................    ...........možná že se to nezdá ale když koupíte mamince(tatínkovi) nějaký dárek tak se možná tváří líp ale když splníte to co tu je napsáno i když se vám to nebude zdát tak jim to udělá větší radost než dárek25             (ale dáreček je taky potěší 25   )