Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Osm statečných - psí věrnost

  vydáno  •  Filmy, divadlo a muzikály
  Říká se, že psi jsou svému pánovi naprosto věrní, jsou nejlepším přítelem člověka. Dnes vám povím o filmu Osm statečných.

  Šediváčkův long v Orlických horách (23. 1. 2013), © Michal Fanta

  Film Osm statečných je o osmi tažných psech, šesti sibiřských husky (Maya, Starý Jack, Max, Shorty, Dewey a Thruman) a dvou malamutech (Shadow a Buck).

  Je tuhá zima a na stanici McMurdo přilétá letadlo s výzkumníkem, který se rozhodl najít v Antarktidě meteorit z Marsu. Nečekaně však nastane krutá zima a ze stanice musí být všichni evakuováni. Letadlo je velmi přetížené výbavou průzkumníka, a proto majitel všech čtyřnohých kamarádů Jerry musí odletět bez nich. Slíbí jim však, že se pro ně co nejdříve vrátí.

  Film zachycuje příběh putování psů o samotě, ale také Jerryho stesk po nich. Psi si na kruté podmínky antarktické zimy dokázali zvyknout. Jerry se pro ně nakonec opravdu vrátí. Starý Jack a Dewey mezitím bohužel zahynuli. Starý Jack se nedokázal vyvléct z vodítka, Dewey vyl na polární zář a spadl ze skály.
   
  Jerry nejprve žádného psa nenajde, ale když zapíská, přiběhne k němu pět z osmi psů. Ti Jerryho dovedou k Maye, která je zraněná. Jerry později najde Starého Jacka pod vrstvou sněhu, Deweyho však nenajde. A tak se nakonec se svými šesti kamarády vrátí opět domů.

  Film byl natočen podle skutečného příběhu z roku 1958, kdy japonská expedice musela opustit 15 sachalinských husky. Když se po roce opět vrátili na místo, dva psí bratři, Jiro a Taro, byli stále na živu. Sedm psů bylo mrtvých a stále uvázaných, pět pohřešovaných a jeden zemřel přímo před polární stanicí Showa Station. Taro se vrátil zpět do Japonska, kde žil až do své smrti v roce 1970, a Jiro zemřel roku 1960 na Antarktidě.

  Tento film, stejně jako film Hačikó - psí věrnost, popisuje věrnost psů. Psi vás mají rádi, jste pro ně nejdůležitější. Važte si toho, protože nikdo vás nebude mít nikdy rád tolik jako oni. Uvědomte si, že jsou s vámi celý svůj život. Stále vás mají rádi. Tak moc vás už nikdy nikdo mít rád nebude.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 28. března 2014 v 15:10.
  michaela5v v něm napsala:

  skvělý film

  ach jak strašně bych  chtěla pejska22

  Příspěvek z 15. března 2014 ve 22:00.
  Tenistka11 v něm napsala:

  Reakce na hyperaktivita--pozitivní:

  Je to smutné.. Me na filmu nastalo, ze kvůli nějaký výbavě tam nechají mrznout tak nádherné stvoření... To jsem nechápala.. Já bych tam nechala tu výbavu průzkumníka...

  Příspěvek z 15. března 2014 ve 21:59.
  Tenistka11 v něm napsala:

  Reakce na Natálka-12:

  Já pejsky nerozdeluji podle toho jestli je to stene, dospely pes nebo dědeček - pro me jsou vseci pejsci stejní... Já mám taky pejska a i když je mu 5 let, tak je to moje male stenatko :))