Diskuse k Alíkovině

« Přejít na článek

Ostatní kouří, my chodíme běhat

Nový příspěvek do diskuse:

Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat.

Příspěvek z 20. května 2014 v 16:40.
DanielkaKulhavá v něm napsal:

PRAVDA

Já vím jednou už jsem sem psala.Prostě mi kamarádka nacpala cigaretu do pusy.V životě nechci s cigaretami nic mít,a myslím si že jsem měla obrovské štěstí že jsem cigaretám nepropadla.Nevím co bych potom dělala nedávno jsem totiž oslavila pouhé 11 narozeniny a ten incident se stal dávno před tím. Mám handycap zvaný Dětská Mozková Obrna(DMO)Takže nemám na výběr s tolika sportů jako vy zdravý lidé ale běhat se snažím,s mou mladší sestrou hraji i fotbal plavu a každý den pokud nejsem nemocná jsem s kamarádkami a minimálně 2 hodiny denně se hýbeme.Takže myslím že moje tělo na tom není zase tak špatně jako tělo kuřáků.Ven s námi chodí i mladší sestra takže se na ní snažím dohlížet aby cigaretu neokusila.Sama vím že cigareta způsobuje nádory na všech možných místech našeho lidského těla,rakovinu několika orgánů našeho těla(myslím že hlavně hrtanu a hltanu, jazyku,srdci a plicím.)Můj táta kouřil ale mámě se to nelíbilo jak měl táta mámu hrozně rád,dokázal se odnaučit kouřit ještě před mým a sestřiným narozením.Jsem na něj velice pyšná,a alespoň vím že můj handycap nezavil ani mamky ani taťky zdravotní stav.Tímto komentářem bych všem kuřákům chtěla říci:Nekuřte když vám to někdo nabídněte běžte si raději zaběhat nebo nějak zasportovat jak se radí v tomto článku.A kuřákům:Zkuste se své závislosti zbavit,alespoň to zkuste i tady na Alíkovi je článek jak přestat kouřit. Ubližujete tak sobě i svému okolí.A autorce tohoto článku bych srdečně chtěla poděkovat ta to že se nám snaží pomoct.

Příspěvek z 12. května 2014 ve 22:02.
Mímušák v něm napsala:

Kouření

No, já jsem cigaretu zkusila, ale nejsem na nich závislá. Dám si třeba, když jsem na koncertu nebo něco takového, ale jinak nekouřím. Nikdy bych ale nechtěla být jednou z těch, co bez cigarety nevydrží. Já si dám tak tři za půl roku a vyhovuje mi to. :)

Příspěvek z 12. května 2014 ve 20:41.
a_u v něm napsala:

Ano

Ano, souhlasím do posledního písmene s tímto článkem.

Zrovna dnes jsem slyšela ve zprávách, že v Česku začínají děti kouřit čím dál tím dřív. Nikdy kouřit nebudu. Kouření je odporné. Ničí to zdraví, leze to do peněz... a vůbec.
Také běhám. Každý den si zaběhám krátkou trať po naší obci. Je to nádhera. Jsem přitom uvolněná, nic mě netrápí...a i mi to víc myslí.
Proto s kouřením nikdy nechci nic mít. K čemu to taky je? Je mi líto těch lidí, kteří tomu propadli.

Raději si něco udělám pro svoje zdraví; například běhám nebo dělám i jiný sport.
Nikdy nezačněte kouřit, je to hnusné a k ničemu. ;)

Příspěvek z 12. května 2014 v 15:39.
DanielkaKulhavá v něm napsal:

Díky

Já kouřit nechci věta kterou jsme já a kámošce řekli jiné kámošce.Naštvala se a cigarety nám narvala do pusy..... Co s toho mám? Trauma a vlastní doživotní daný zákaz přiblížit rty k cigaretám...................... !!!!!!!!

Příspěvek z 12. května 2014 ve 14:11.
Alexania v něm napsala:

Kouření

I když je mi 16 roků, cigaretu jsem nikdy nezkusila kouři, když vidím kolik lidí potřebuje cigarety, je mi z toho nanic. Neříkám, že mi nikdy cigarety nenabízeli, to ano, ale já jsem se nikdy nenechala přemluvit. A co se týče běhání, běhat chodím.

předchozí 1 další