Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ostrov, kde dospělí naslouchají dětem

  vydáno  •  Kultura · Filmy
  Že místo, kde by dospělí opravdu naslouchali dětem, neexistuje? V Ostrově na Karlovarsku se o něco takového chtějí letos pokusit. Organizátoři zdejšího filmového festivalu vyzvali žáky ostrovských škol, aby se zapojili do přípravy doprovodného programu. A nejen to.

  Hrdinové filmu Ulice: Velká trojka, © Radkaa

  V Ostrově se letos od 13. do 16. října uskuteční již 41. ročník Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana. Hlavní téma letošního ročníku je Děti v akci.

  Děti tu potkáte nejen v roli diváků či členů dětské poroty, ale tradičně i ověšené mikrofony, diktafony či za televizní kamerou, jak připravují festivalové zpravodajství.

  Vyhraje vlk, princezna nebo rytíři?

  V kategorii filmová tvorba se utkají snímky Kdopak by se vlka bál, Peklo s princeznou, Anglické jahody a novinka Ať žijí rytíři. V kategorii filmové tvorby přihlásila Česká televize snímky Kouzlo králů, O bílé paní, Sofie a ukradený poklad a pohádku Dilino a čert. Českou televizi studio Brno bude zastupovat snímek Tajemství dešťového pokladu a TV Nova dodala film Ulice: Velká trojka.

  41. Dětský filmový a televizní festival Oty HofmanaV odborné usedne porotě bude mimo jiné herečka Bára Štěpánová. Jak prozradila novinářům na tiskové konferenci, má k ostrovskému festivalu speciální vztah: "Před deseti lety jsem na tomto festivalu od dětí dostala cenu pro nejsympatičtějšího dospělého herce a vlastně to je jediná cena, jakou jsem kdy za herectví dostala."

  Soutěžní filmy budou hodnotit vždy dvě poroty složené z dětských a dospělých porotců. Jednu z cen udělí přímo diváci. O cenu Zlatý dudek pro nejoblíbenější herce, Křišťálový šaton od dětské poroty, cenu Dětského diváka a cenu Oty Hofmana od odborné poroty bude soutěžit deset snímků.

  více informací

  Festivalový program a další informace najdete na webu festivalostrov.cz

  Vítězové Záhady Noratel si zahrají na novináře

  Do odhalování Záhady Noratel (www.zahadanoratel.cz) se registrovalo 256 zájemců (do redakce novin 124, do rozhlasové redakce 47 a do televizní 85). Bohužel už první kolo odhalování mnozí soutěžící "nepřežili". Úvodní test, který podle organizátorů byl docela jednoduchý, mnohým soutěžícím dělal potíže. Přitom se odpovědi daly najít na internetu.

  Veškeré nástrahy soutěže nakonec zvládlo "šest statečných" finalistů. Z těch doporučila porota do mediálních redakcí na ostrovském festivalu čtyři: Senny, Elizabeth, Barbora Panská, Angela.

  Ota Hofman

  10. 4. 1928 - 17. 5. 1989

  Nedaleko Domu kultury v Ostrově najdete pomník, který připomíná Otu Hofmana.Autor slavných seriálů Pan Tau, Návštěvníci a Chobotnice z II. patra Ota Hofman, jehož jméno nese ostrovská filmová přehlídka, se narodil 10. dubna 1928. Své první verše a povídky zveřejnil v roce 1945 v časopise Středoškolák.

  Po absolvování FAMU pracoval jako scenárista Filmového studia Barrandov. Poté působil jako dramaturg skupiny Josefa Trägra, kde vznikaly první filmy pro děti a mládež, z nichž mnohé získaly ve světě velký úspěch. V roce 1979 se stal zasloužilým umělcem, zemřel 17. května 1989.

  Více v internetové encyklopedii Wikipedie

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (13)

  Barča-P v něm napsal:

  Barbora Panská

  Ahoj zdravím všechny. :) Celou záhadou NoRaTel jsem si prošla. Musím uznat že to bylo vážně moc supr. Mě to naučilo spoustu nových věcí a také jsem se dostala na festival Oty Hofmana v Ostrově. Moc se mi tam líbilo. Myslím že ostatní vítězky záhady NoRaTel (Pavlína Marková,Eliška Vágnerová) mají stejný názor. :) A Monika Doležalová která záhadu NoRaTel také vyhrála ale nemohla s námi na festival Oty Hofmana tak ta by jistě festival také ocenila. :) Nám se tam moc líbilo. :) Myslí že to na nás šlo i vidět protože jsme to na konci všechny tři probrečeli. :) Na zážitky tam s vámi nikdy nezapomenu. :) 10 A těším se na to, až se zase někdy uvidíme a doufám, že to bude brzy. :) 25 Mám vás Ráda Holky 10 Tak někdy příště 16 Tak Ahóóóóój všeeeeeem.16

  Příspěvek z 11. října 2009 ve 13:43.
  marczétkav v něm napsal:

  Reakce na Katy62:

  ty je mas rada222

  Příspěvek z 11. října 2009 ve 13:43.
  marczétkav v něm napsal:

  Reakce na marczétkav:

  je to totiž sestrenka my kamojdy karoliny2323222222222222