Alíkovina

Osvěžení v horkých dnech

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny · Recepty
Pokud se chcete ochladit v těchto horkých dnech a nemáte možnost bazénu. Doporučuji si udělat nealkoholické mojito,které vás osvěží a myslím si, že vám bude chutnat.

Mojito nejlépe ochutí stejnojmenná máta, © Štěpánka Janoutová

Tak pokud jste se rozhodli udělat si nealkoholické mojito, tak tady máte recept. 

Budete potřebovat (na 4 porce): 1,5 litru spritu nebo sody, 1 citron, 1 limetka (nemusí být), cca. 40 lístku máty (nejlépe čerstvé), led, brčko. Kdo chce, může si do mojita přidat gumové medvídky. Sestra to s nimi miluje.

Postup: Naplníme sklenici ledem (podle potřeby), nalijeme sprite (sodu), přidáme citron, limetku a mátu. Přidáme brčko a můžeme podávat. Přeji dobrou chuť.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (5)

Příspěvek z 28. září 2015 v 10:38.
CHROŠICE v něm napsala:

Reakce na Rock_Lee13:

Jsem ráda že se ti článek líbil.Já mám takový názor že proč do článku psát nějaké blbosti které stejně nejsou důležite zbytečně zdržuju sebe i vás.Myslím že bych to asi neprodávala.2626

Příspěvek z 28. září 2015 v 10:34.
CHROŠICE v něm napsala:

Reakce na titiko:

Děkuju za komentář vyzkoušela jsem tvé mojito a to moje mi chutnalo trochu víc možná byl důvod zvyk.Jsem ráda že ti chutnalo a hodně štěstí CHROŠICE.4444

Příspěvek z 26. srpna 2015 ve 22:08.
titiko v něm napsala:

trochu jinak

Ahoj, tvůj recept na virgin mojito je lehký, stručný a určitě nezabere hodně času. Nicméně neber mě špatně, ale pokud si chceš udělat opravdu vynikající virgin mojito, zkus můj recept.
Co budeš potřebovat (jedna porce):půlku limetky,cca pět velkých lístků máty, minerálku (já používám mátovou),třtinový cukr,kostky ledu nebo ledovou tříšť, větší skleničku,tlusté brčko,šťouchátko,lžičku,ostrý nůž
příprava:
Nakrájíme limetku na šest kousků a dáme jí do sklenice s natrhanou mátou. Poté obě ingredience rozšťoucháme, aby se uvolnilo aroma. Pak přilijeme trochu minerálky a osladíme třtinovým cukrem .Já sladím dvě lžičky. Poté nasypeme led a dolijeme vodu. Pak vše důkladně promícháme a přidáme brčko.
Prosím neber tohle jako kritiku, ale jako dobře míněnou radu. Tvoje mojito jsem vyzkoušela a bylo skvělé. Doufám, že i ty vyzkoušíš můj recept 25