Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Otázky, které se mi honí hlavou

  vydáno  •  volný čas doma
  Co je to nic? Jak všechno vzniklo? Existují mimozemské civilizace, nebo jsme ve vesmíru sami? Na tyhle i další otázky se snažím sama sobě odpovědět.

  12 Let ve vesmíru, © European Space Agency, ESA

  CO JE TO NIC? Jak si představit nic? Bílo, černo, nebo mlha? To všechno už něco je. Kdyby nic neexistovalo, nic nebylo, nebyl by vesmír, prostě vůbec nic. Dokázali byste si to představit? Nejspíš ne.

  JAK VŠECHNO VZNIKLO? Vědci říkají, že vesmír vznikl velkým třeskem. Křesťani zase věří, že vše stvořil Hospodin. Kde by se tu ale vzal on? Nebo vás napadá ještě jiná teorie? Něco musí vzniknout z ničeho. Z čeho tedy vzniklo nic? Bylo vůbec někdy nic? Je tu všechno odjakživa? Ale jak odjakživa? Něco přece být muselo.

  EXISTUJÍ MIMOZEMSKÉ CIVILIZACE, NEBO JSME VE VESMÍRU SAMI? Není přece možné, aby v tak velkém prostoru byla naše planeta tou jedinou, na které existuje život. Vesmír je prý nekonečný, ale co je to nekonečno? Nebo má konec a dál už není nic? Nic je ta největší záhada, na kterou narážíme v každé otázce. Vědci se domnívají, že Země je jediná planeta, na které jsou možné podmínky pro život. Jenže co když by mimozemšťani potřebovali k životu něco úplně jiného, než my? Myslím, že tohle je o tom, jestli na ně člověk věří. Když na ně bude člověk opravdu věřit, tak budou, jinak ne. Myslím, že je to záležitost, která se každému odehrává v hlavě. Stejně jako síla přírody. Až když člověk uvěří, pozná teprve to pravé kouzlo.

  EXISTUJE HOSPODIN? Podle mě je to podobné jako s nadpřirozenými bytostmi, i když přece jenom trochu jiné. Hospodin je neviditelná síla, něco jako magnet. Když člověk uvěří, tak ho přitáhne a drží. Dodává člověku energii, ale zároveň ho vychovává. Lidé, co se scházejí v kostele, se učí nelhat, odpouštět a tak. Myslím, že je užitečné v něj věřit.

  UMÍ NĚKTEŘÍ LIDÉ ČÍST MYŠLENKY? Kdyby to byla pravda, bylo by to asi pro dotyčného člověka dost nepříjemné. Jen si představte, že někdo ví, co se vám právě honí hlavou. Před takovým člověkem by nikdo neměl žádné tajemství.

  CO JE TO ČAS? Čas stále ubíhá, i právě teď. Teď už není to předchozí teď, teď je jiné teď. Možná se vám taky stává, že se ocitnete v nějaké, většinou nedůležité, situaci a máte pocit, že už jste to jednou zažili. Myslím ale, že je nemožné čas předpovídat nebo v něm cestovat. Čas je něco tak záhadného, že když se něco stane, je to už nenávratně za námi.

  Pokud vás nějaká otázka zaujala, popřemýšlejte o ní a napište do diskuze, ať to můžeme probrat společně.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (19)

  Příspěvek z 31. prosince 2014 v 17:45.
  olča31 v něm napsala:

  Reakce na Mery:

  Ano, tak jsem to myslela. Všechno co zažiješ, je nenávratně pryč.....jestli se tedy nedá cestovat časem. Ale je to nepravděpodobné. Čas je hrozně složitý. děkuju

  Příspěvek z 31. prosince 2014 v 17:40.
  olča31 v něm napsala:

  Reakce na A-G-N-E-S18:

  No právě. Je to všechno hodně složité. A děkuji

  Příspěvek z 31. prosince 2014 v 17:38.
  olča31 v něm napsala:

  Reakce na any4:

  any4 : Já tu kapitolu znám. Znám i spoustu dalších kapitol bible. A nechci vyvracet tuhle tvoji teorii, jen vznáším i další možnosti.